Balustrady bezpieczne dla dzieci

 

Wykańczając mieszkanie lub aranżując je w ten sposób, aby spełniało wszelkie normy bezpieczeństwa dla mieszkających w nim dzieci, nie należy zapominać o balustradach. Można rzecz  przekonaniem, że są one jednym z ważniejszych elementów domu, które będą chronić dzieci, albo być dla nich zagrożeniem. Przed wyborem balustrady dokładnie zastanówmy się jakie cechy powinna mieć, aby spełniała nie tylko swoje podstawowe funkcje.

Jakich balustrad szukać lub unikać?

balustrady sklep internetowyWybór balustrady powinien w dużej mierze zależeć od wieku dzieci w domu. Jeśli jest to dopiero niemowlę, powinniśmy pomyśleć nie tylko o etapie, w którym dziecko zacznie raczkować i dostosowywać do jego wielkości rozmiar szczelin między szczeblami balustrady. Najlepiej zastanowić się nad wszelkimi niebezpieczeństwami jakie może stwarzać ten przedmiot, także dla już starszych dzieci. Zmiana balustrady co kilka lat jest dość kosztowna, warto więc myśleć o tym od razu. Ważne są nie tylko ewentualne szczeble, lecz przede wszystkim solidność i  trwałość. Szklane balustrady, mimo że efektowne, nie sprawdzą się przy dzieciach. Odciski rączek i możliwość ich stłuczenia to jedne z wielu niebezpieczeństw. Najlepiej sprawdzi się solidne drewno. Należy zwrócić uwagę na stopień wypolerowania, zbyt śliskie drewno może być powodem wypadku. Biorąc pod uwagę zakup i montaż bezpiecznej balustrady sklep internetowy będzie najlepszym wyborem. Wiele z nich oferuje specjalny, dostosowany do nas wybór produktów. Zwrócą oni uwagę na rozmiar szczelin i wszelkich elementów mogących stanowić dla dziecka zagrożenie.

Wybór odpowiedniej balustrady zajmie trochę czasu, jednak może to być koniecznie, jeśli chcemy uniknąć niepotrzebnych wypadków. Pamiętajmy, że to nie tylko element dekoracyjny, ale ma on przede wszystkim chronić nas samych, a przede wszystkim dzieci.