Cięcie drewna i składane modele

Moją wielką pasją są składane modele łodzi, samolotów, samochodów i innych pojazdów. Od zawsze lubiłam takie majsterkowanie w domowym zaciszu. Kupowałam często gazety z takimi modelami do składania, potem chodziłam do specjalistycznych sklepów dla modelarzy.

Cięcie drewna i własne projekty

http://www.jklaser.pl/uslugilaserem/ciecie.htmlOstatnio jednak przeszłam na kolejny etap, i zaczęłam wymyślać własne projekty. Część z nich to były reprodukcje modeli, które nie były w sprzedaży. Część to były moje autorskie projekty konstrukcyjne. Miałam już projekt, ale musiałam jeszcze je wykonać. Dlatego też udałam się do firmy, która zajmuje się cięciem laserowym drewna i sklejki. Cięcie laserem jest precyzyjne i dokładne. Nie będzie też żadnych ostrych krawędzi, zadziorów i drzazg. Drewno się przy tym nie odbarwi, nie zniszczy. Laser jest najlepszym rozwiązaniem. Cięcie mechaniczne piłą, nożykami czy innymi ostrzami nie byłoby tak dobre. Na szczęście nie miałam problemów ze znalezieniem firm oferującej tego typu usługi. Na rynku jest ich teraz całkiem sporo. Musiałam tylko wybrać taką, która wydawała mi się najbardziej profesjonalna i miała najniższe ceny. Jakość jednak była dla mnie najważniejsza. Modele mają bardzo malutkie części, które się ze sobą stykają, a nie mogą na siebie zachodzić, ani się blokować. Inaczej model będzie nie nadający się do złożenia. Kupiłam też takie drewno jakie chciałam, a nie żeby ktoś mi je dostarczał, dzięki temu mogłam je sprawdzić, czy nie ma żadnych uszkodzeń.

Cięcie drewna metodą laserową jest najbardziej polecane przy wykonywaniu modeli do składania. Części są dobrze wycięte, a wszystko wygląda dobrze. Nie mogę się doczekać kiedy zakończę składanie pierwszego modelu według własnego projektu.

Zobacz więcej http://www.jklaser.pl/uslugilaserem/ciecie.html