Ciekawa propozycja dla niemowląt z minky

Połączenie maty, leżaczka i otulacza dla niemowlęcia określa się mianem kokonu. Stały się one w ostatnim czasie niezwykle popularne wśród mam. Jako element wyposażenia sprzyjający dobremu rozwojowi dziecka a także coś, co przy okazji jest piękne i zdobi nasz dom a zwłaszcza pokój lub kącik naszego dziecka.

Bawełniany kokon dla niemowlaka

kokony minky bawełnaMilutkie w dotyku są idealnym zamiennikiem kocyka lub maty edukacyjnej. Kokony minky bawełna, zwykle są tak skonstruowane, że wszyty mają tunelik a przez niego przeciągnięty sznureczek. Gdy go ściągniemy, otrzymujemy podwyższone ranty, dzięki temu, możemy zostawić śpiące lub czuwające dziecko na chwilę i oddalić się do innej części domu lub mieszkania,  ponieważ dzięki swoistemu podwyższonemu otokowi , dziecko nie ma szansy się z miejsca, w którym leży, przemieścić czy wyturlać.  Dzięki temu rozwiązaniu ze sznureczkiem, możemy regulować wielkość kokony, co umożliwia korzystanie z niego także starszym dzieciom. Wyższe brzegi to także przytulne otoczenie dla niemowlaka. Wytłumia hałasy i ogranicza widoczność, wspierając tym samym wyciszenie się dziecka i wzmacniając poczucie bezpieczeństwa. Zwykle kokon znajduje zastosowanie dla dzieci w wieku od narodzin do 6 miesiąca życia. Jest to bardzo ważny czas dla rozwoju dziecka i zapewnienie mu w tym czasie maksymalnego poczucia przytulności, ciepła i bezpieczeństwa to priorytety dla rodziców. Kokon doskonale pasuje również do wózka gondoli, dlatego bez przeszkód możemy go zabierać ze sobą na spacery. Jest bardzo lekki i wygodny w użytkowaniu i utrzymaniu czystości.

Wykończone naturalnymi, bawełnianymi tkaninami z hipoalergicznym wypełnieniem są maksymalnie bezpieczne dla zdrowia naszego maluszka. Chronią jego małe ciałko przed nadmiernymi bodźcami jakie mogą bombardować je ze zewnątrz. Dają także osłonę przed nadmierną  utratą ciepła.