piaskowanie

Co to jest piaskowanie i malowanie proszkowe?

Wiadomo, że na świecie jest wiele pojęć, których wielu z nas po prostu nie zna i nie rozumie. Na przykład takim pojęciem może być piaskowanie czy też malowanie proszkowe. Jak ktoś pracuje w branży, to wie co to jest, ale jeśli ktoś już tam nie pracuje, to już nie wie co to.

Piaskowanie, czyli oczyszczanie

piaskowanieTak więc piaskowanie jest procesem, który polega na oczyszczaniu powierzchni wykonanej z metalu, mogą to być ogrodzenia lub inne metalowe elementy. Na Śląsku w Opoju można znaleźć jedną z firm, która zajmuje się właśnie wykonywaniem tego zadania. Podczas swojej pracy wykorzystują nie tylko piasek, ale także szkło, żużel, suchy lód, minerał granat lub też cząstki metalu. Piaskowanie Śląsk jest procesem oczyszczającym, który przygotować może materiał metalowy na inne procesy ochronne, jak na przykład malowanie proszkowe. Jest to proces, który polega na nałożeniu warstwy farby proszkowej, a następnie ogrzewa się dany metalowy element do temperatury około od stu czterdziestu stopni Celsjusza do dwustu stopni Celsjusza. Farba proszkowa trzyma się na powierzchni metalu dzięki siłom elektrostatycznym. Malowanie proszkowe może być wykonywane dwoma metodami. Pierwsza z nich to metoda zwana „koroną” czyli podczas jej wykonywania stosuje się natrysk elektrostatyczny. Ta metoda jest wysokonapięciowa. Druga metoda wykorzystuje natrysk elektrokinetyczny.

Tak więc, już te dwa pojęcia czyli piaskowanie oraz malowanie proszkowe zostały przybliżone i laicy już będą wiedzieli co to jest. Żadne fachowiec już im nie podskoczy, za udzielone informacje nie trzeba dziękować.

Dodaj komentarz


Notice: Undefined index: cookies in /home/roboblog/public_html/wp-content/plugins/live-composer-page-builder/modules/tp-comments-form/module.php on line 1638