meble

Co znajdziesz w sklepie ze starociami?


W sklepie ze starociami i antykami z prawdziwego zdarzenie nie znajdziemy falsyfikatów i podróbek, Jego właściciel wyposażony w wieloletnie doświadczenie czerpane z kontaktu z autentycznymi cennymi przedmiotami, z przeglądania katalogów producentów i katalogów aukcji oraz wymiany wiedzy z innymi właścicielami i znanymi kolekcjonerami potrafi w mgnieniu oka odróżnić nawet bardzo wprawnie wykonana podróbkę od oryginałów.

W tych sklepach jest dosłownie wszystko

Nie zwiedzie go nawetmeble fachowa stylizacja i procesy postarzania, jakim poddaje się obrazy czy współcześnie wyprodukowane meble. W asortymencie sklepu z antykami można znaleźć bardzo szeroki asortyment, począwszy od grafik i obrazów, poprzez meble z epoki, a skończywszy na porcelanie, fajansie srebrne i złote przedmioty o zabytkowym charakterze. Prawdziwe antyki osiągają na aukcjach bajońskie ceny i dotyczy to w takim samym stopniu profesjonalnych aukcji prowadzonych przez cenione w branży domy aukcyjne, jak i zwykłych aukcji internetowych prowadzonych na popularnych portalach i serwisach. Wystarczy podać kilka przykładów, aby uświadomić sobie jakie kwoty wchodzą w rachubę. Na przykład sekretera wykonana z drewna brzozy w stylu biedermeier, pochodząca z połowy dziewiętnastego wieku z Niemiec może kosztować od pięciu tysięcy wzwyż. Imponująca rozmiarami rokokowa witryna z orzecha, którą fachowiec określił na początek dziewiętnastego wieku, a jej kraj pochodzenia to najprawdopodobniej Holandia albo Belgia to już osiemnaście tysięcy złotych. Z kolei niezwykle rzadka intarsjowana sekretera sygnowana przez Wilhelma Kimbela kosztuje powyżej siedmiu tysięcy.

Dla zapalonego kolekcjonera cenią nie odgrywa jednak roli. Liczy się fakt posiadania rzadkiego, a niekiedy zupełnie unikalnego przedmiotu lub mebla, który ma w sobie duszę, a za sobą bardzo długą i obfitująca w anegdoty historię przechodzenia z rąk do rąk kolejnych właścicieli. Za takim antykiem jest on gotów pojechać nawet na koniec świata i zapłacić za niego tyle, ile będzie trzeba. Po prostu po to, aby mieć go w kolekcji.