eko-groszek

Czy ekogroszek jest efektywny?

Poszukiwanie efektywnego sposobu na ogrzewanie domu to cel wielu osób, które mają w planach budowę nowego domu. Jednym z paliw, po które często sięgają mieszkańcy naszego kraju jest śląski ekogroszek popularny w niemal całej Polsce.

Czy ekogroszek rzeczywiście jest efektywny i bardziej ekologiczny?

eko-groszekBiorąc pod uwagę fakt, że cena ekogroszku nie należy do wygórowanych, a sprawdzanie go nie stanowi większego problemu w przypadku praktycznie wszystkich rejonów naszego kraju, warto więc bliżej przyjrzeć się parametrom energetycznym oraz innym właściwościom, które mogą zaważyć na tym czy uznamy ekogroszek ze śląska za paliwo efektywne w zastosowaniach domowych. Przede wszystkim należy podkreślić, że eko groszek jest oparty na węglu kamiennym, czyli niezwykle efektywnym energetycznie surowcu, którego wartość opałowa często przekracza 25 000 kJ/kg. Ważną sprawą, o której warto wspomnieć jest kwestia zanieczyszczeń generowanych podczas spalania opalu. Również w tym względzie mamy do czynienia z bardzo korzystnymi wynikami, co może dziwić ze względu na to, że materiał ten wykonany został z węgla kamiennego, który nie uchodzi za zbyt ekologiczne paliwo. Zazwyczaj śląski ekogroszek workowany charakteryzuje się bardzo niską zawartością związków siarki oraz popiołów. W przypadku workowanej wersji mamy również do czynienia z bardzo pozytywnym wynikiem w zakresie wskaźnika wilgotności, który przez większość czasu utrzymuje się poniżej 10%, a to ma naprawdę duże znaczenie w przypadku efektywności tego materiału opałowego.

Myślę, że nie bez powodu ekogroszek jest tak chętnie wybierany przez odbiorców indywidualnych, którzy chcą w efektywny sposób ogrzać własny budynek mieszkalny. Jest to paliwo szeroko dostępne, łatwe do magazynowania i stosunkowo niedrogie, a w dodatku instalacja potrzebna do spalania nie należy do zbyt skomplikowanych w obsłudze i trudnych do utrzymania oraz eksploatacji.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie:

http://energoret.pl/energoret-ekogroszek

Opublikowano w Dom