Dlaczego klamki są tak ważne wewnątrz pomieszczeń?

W naszych domach drzwi odkrywają dwie znaczące funkcje. Pierwszą z nich jest zapewnienie domownikom prywatności poprzez oddzielenie konkretnych pomieszczeń. Druga z funkcji decyduje o walorach estetycznych. Wybierając drzwi zastanawiamy się nad modelami, które idealnie wpasują się w klimaty naszych pomieszczeń.

Dobór klamek z uwzględnieniem stylu mieszkania

klamki do drzwi wewnętrznychW wyborze drzwi do pomieszczeń kierujemy się kilkoma kluczowymi aspektami. Jednym z nich jest dobór odpowiednich klamek. Ich wybór powinien być uzależniony od stylu w jakim urządzone są pomieszczenia. Wbrew pozorom ten na pierwszy rzut oka mało istotny element potrafi wpłynąć na komfort oraz efekt końcowy urządzonego mieszkania. Ponadto drzwi ze względu na zastosowanie w różnych pomieszczeniach powinny posiadać klamki wykonane z odpowiedniego materiału. Zwykle klamki do drzwi wewnętrznych wykonane są z metalu, który to ze względu na swoje wysokie cechy wytrzymałościowe doskonale odnajdzie się zarówno w pomieszczeniach takich jak salon czy kuchnia jak i łazienka, gdzie panuje wysoka wilgoć. Klamki przybierają również różne kształty oraz faktury. Wybór tych parametrów jest w głównej mierze uzależniony właśnie od stylu jaki panuje w naszych pomieszczeniach. Niezwykłą popularnością ostatnimi czasy cieszą się klamki satynowe oraz matowe. Sprawdzają się doskonale w pomieszczeniach minimalistycznych, gdyż w porównaniu do tradycyjnych modeli nie przyciągają uwagi. Ponadto na błyszczącej powierzchni, która to przyciąga światło szybko staną się zauważalne pozostawione odciski palców.

Do produkcji klamek mogą zostać użyte różnego typu materiały. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy aluminium, nikiel, chrom i tytan, a także mosiądz. Ten ostatni wykorzystywany jest głównie w przypadku klamek ozdobnych, które to stają się imitacją wzorów antycznych.