szkolenie

Dobre szkolenia dla firm

Wybór odpowiedniego szkolenia dla pracowników firmy to poważne wyzwanie. Jeśli źle wybierzemy, pracownicy mogą być niezadowoleni, zwłaszcza, jeśli szkolenie ma się odbywać po godzinach pracy. Inaczej wygląda to, gdy szkolenie odbywa się w ciągu dnia, nie dość, ze maja darmowe szkolenie, to dodatkowo jeszcze ktoś im za to płaci.

Szkolenia są niezbędnym elementem rozwoju

szkolenieA więc, jak wybrać dobrą firmę oferującą szkolenia dla firm? Przede wszystkim należy kierować się opiniami innych kolegów z różnych firm. Opinie w Internecie nie zawsze są rzetelne, więc lepiej zapytać firmy, które już współpracowały z daną instytucją szkoleniową.

W przypadku szkoleń firmowych ważne jest odpowiednie przygotowanie pracowników. Wcześniej poinformowanie o takim fakcie. Wracając jednak do wyboru firmy. Ważny jest kontakt z taką firmą i oczywiście cena, jaką proponuje. Niewątpliwie pracownicy firm niejednokrotnie bardzo negatywnie podchodzą do tego typu szkoleń. Odbierają to, jako zarzut, że nie posiadają odpowiedniej wiedzy. Warto, więc zmotywować pracownika. W czasie szkolenia należy przygotować kawę, herbatę, poczęstunek, aby każdy pracownik poczuł się doceniony. Od czasu do czasu warto wyspecjalizować jedno z pracowników w jakimś kierunku. Ale tutaj nie można zapominać, że samo zafundowanie mu szkolenia, musi spotkać się z pozytywnym przyjęciem. Jeśli dodamy, że po takim szkoleniu jego pensja wzrośnie, wtedy motywacja jest większa.

Dla takich pracowników warto szukać szkoleń w Łądnym miejscu, ale nie zapominajmy o jego rodzinie. Jeśli szkolenie ma miejsce przez 2-3 tygodnie w innym mieście trzeba dodać dodatek, który zrekompensuje mu taką długą rozłąkę lub umożliwi rodzinie przyjazd na miejsce. Nigdy nie można stawiać pracownika przed faktem dokonanym. Jedziesz na szkolenie i nie masz nic do powiedzenia. To bardzo złą taktyka. Zwłaszcza, jeśli szkolenie nie odpowiada tematyce danemu pracownikowi. Z drugiej strony pracownik musi pamiętać, że szef robi to nie tylko dla siebie, ale również dla niego. Widzi w nim potencjał i chce żeby się rozwijał.

Źródło: http://www.seiton.pl