Dobry stół do warsztatu

 

Konstrukcje stołów warsztatowych są proste, ponieważ największy nacisk stawia się nie na wygląd, ale na to, by były mocne. Taki stół można wykonać samodzielnie, jeśli lubimy majsterkowanie. Potrzebne nam będą płyty OSB, a także stalowe kątowniki oraz śruby. Jeśłi chcemy przewozić stół, bardzo dobrze dodać również kółka. Ich koszt to około dwudziestu złotych, a znacznie poprawią nasz komfort.

Budowa stołu warsztatowego

stoły warsztatoweZaczynając taką budowę najlepiej jest zrobić podstawy. Stoły warsztatowe muszą być stabilne, dlatego wystarczy skręcić z kątowników stalowych kwadrat lub prostokąt. Wszystko zależy od tego, jak duży ma być stół. Następnie robimy konstrukcję prostopadłościany z kątowników. Przy ściance stołu warsztatowego lepiej jest dać dłuższe kątowniki, aby zapewnić sobie wieszak na narzędzia. Kiedy zrobimy konstrukcję takiego stołu, najlepiej wszystko obić płytą OSB. Przydatne w tym momencie będą wkręty uniwersalne. Zróbmy do tego oświetlenie z pasków LED, ponieważ jest ono bardzo trwałe i może działać ponad dziesięć lat. Włączniki najlepiej zamontować z tyłu. Dodatkowo warto jest wywiercić otwory na przedłużacz. Dobrym pomysłem będzie zamontowanie przedłużacza z wejściami USB do ładowania niektórych rzeczy, takich jak poziomica laserowa. Taki stół warsztatowy powinien kosztować nas około pięćset złotych, ale tak naprawdę nie jest to jakiś szczególny wydatek.

Posiadając taki stół pracuje się dużo lepiej. mamy w końcu miejsce do tego, by przymocować imadło. Poza tym wszystkie narzędzia, klucze i piły są na miejscu. Warto jest zapewnić sobie około dwa metry kwadratowe czystego blatu roboczego, a także dobre oświetlenie. Dzięki temu praca na pewno stanie się dużo wygodniejsza i chętniej będziemy zajmować się domowym majsterkowaniem.