Dodatki w stylu retro do łazienki

We wnętrzach projektowanych w dzisiejszych czasach znaleźć możemy miłe dla oka mieszanki różnych stylów, pochodzących z różnych epok. Co ciekawe, nie ma obecnie jednego, dominującego stylu, który naśladowali by wszyscy. W aranżacjach obecnie są wszystkie chwyty dozwolone. Możemy stworzyć własne wnętrz po swojemu, oczywiście z zachowaniem harmonii.

Dekoracyjna bateria umywalkowa

bateria umywalkowa retroKażda osoba, która urządza wnętrze domu lub mieszkania, natknąć się może na mnóstwo różnych inspiracji. Szukamy ich przede wszystkim w Internecie, głównie na mediach społecznościowych. Okazuje się, że każde wnętrze, które tam znajdziemy, jest inne, urządzone w innym stylu. Powielają się jednak pewne style częściej, niże inne. Przykładem jest styl retro, który subtelnie łączony jest z nowoczesnymi rozwiązaniami. W wielu łazienkach, na przykład, często pojawia się bateria umywalkowa retro, która pięknie komponuje się z białą armaturą. Baterie wykonane w stylu retro mają zazwyczaj złoty kolor, wykonane są z mosiądzu i są pięknie zdobione. Na pewno mając taką baterię w łazience powinniśmy zadbać o inne dodatki, które będą nawiązywały do stylu retro. Krany w stylu retro same w sobie są wspaniałą dekoracją. Mocno przykuwają oko swoją unikatowością. Warto zadbać o to, żeby umywalka, przy której znajduje się kran, pasowała wizualnie do retro baterii. Łączenie stylów pozwala nam osiągnąć ciekawe efekty, ale pod warunkiem, że będziemy to robić umiejętnie.

W wielu aranżacjach wnętrz spotkać się możemy z łączeniem różnych, często zupełnie różnych stylów. Prostym przykładem są nowoczesne łazienki, utrzymane w jasnej kolorystyce, w których często możemy spotkać retro dodatki. Jednym z najładniejszych rozwiązań jest zastosowanie bogato zdobionych retro baterii umywalkowych.

Opublikowano w Dom