Druk książek i self-publishing

Kiedy napisze się książkę, trzeba jeszcze dokładnie przemyśleć sobie kwestie związane z jej wydaniem. Można oczywiście udać się do wydawnictwa i zapytać czy tę książkę wydadzą. Nawet jednak jeśli się zgodzą, z pewnością okaże się, że większość pieniędzy zainkasuje niestety wydawnictwo, a nie autor.

Druk książek we własnym zakresie

druk książek krakówMożna na książkach nieźle zarobić, ale trzeba wiedzieć, w jaki sposób je wydać i wypromować. Na początku, wiadomo, nie jest łatwo. Self-publishing ma wiele zalet, ale wtedy trzeba się zająć samodzielnie marketingiem i reklamą. Jeżeli chodzi o druk książek kraków na pewno zaoferuje nam wiele możliwości. Trzeba tylko mieć odpowiednią ilość funduszy i wiedzieć, czego się oczekuje. Na pewno, jeśli wydaje się książki samodzielnie, ma się o wiele więcej załatwiania. Jest to też jednak wygodne, gdyż można wszystko ustalić tak, jak się autorowi podoba. Ma się dowolność, jeśli chodzi o cenę. Wiadomo, że trzeba dopasować ją do rynku, ale też nie ma się sztywnych ram jak w przypadku, w którym to wydawnictwo narzuca stawkę. Trzeba jednak, decydując się na druk, ponieść pewne koszty. Na początku, jak wiadomo, nie będzie się miało pewności, że cały nakład się sprzeda. Nie jest to takie oczywiste. Trzeba więc mieć pieniądze, żeby móc zainwestować. Mimo wszystko wydaje mi się, że jednak samodzielny druk książek jest lepszy. Gdybym napisała książkę, to właśnie tak bym zrobiła. Sama postarałabym się ją wydać.

W końcu bowiem to ja włożyłam w nią dużo pracy, więc ja chcę na niej zarobić, a nie dostać jedynie dwa tysiące złotych za cały nakład. To są przecież śmieszne pieniądze jak za na przykład rok pracy nad jedną publikacją. Lepiej poszukać sprawdzonej drukarni, magazynu i tak dalej i wszystko sobie dogodnie pozałatwiać.