ulotki

Druk ulotek i plakatów – wciąż na topie

Branża reklamowa jest niezwykle specyficzna – postęp, jaki każdego roku dokonuje się w tej dziedzinie, jest wręcz ogromny, jednak formy reklamy, które dziś mogą wydać się już nieco przestarzałe, nadal nie tracą na aktualności i wciąż cieszą się dużą popularnością.

Ulotki to nadal ciekawa opcja reklamy

ulotkiObecnie największym rynkiem reklamy jest przestrzeń wirtualna – banery, kampanie linków sponsorowanych i artykuły sponsorowane to najpopularniejsze formy reklamy sieciowej. Popularność promocji w internecie nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem, przedsiębiorcy wykorzystują bowiem każdy możliwy kanał, dzięki któremu mogą dotrzeć do potencjalnego klienta. Skuteczność takiej reklamy jest bezdyskusyjna, jednak wciąż spora grupa odbiorców nie korzysta regularnie z internetu. Dlatego właśnie tradycyjne formy reklamy, takie jak ulotki, plakaty czy billboardy, nadal pozostają aktualne i wciąż pozostają podstawową formą promocji.
Ze względu na rozwój techniki drukarskiej, druk ulotek staje się coraz tańszy. Mniejsze nakłady opłaca się drukować w technice cyfrowej, natomiast w przypadku dużej ilości kopii doskonale sprawdzi się druk offsetowy. Offset jest techniką, która obecna jest na rynku już od bardzo dawna, nie znaczy to jednak, że uzyskiwana jakość nie będzie zadowalająca, przeciwnie – jakość druku offsetowego stoi na bardzo wysokim poziomie i znacząco przewyższa efekty uzyskiwane dzięki znacznie nowocześniejszej technice cyfrowej.

Offset wymaga przygotowania specjalnych form drukowych, dlatego właśnie etap przygotowania druku jest kosztowny. Technika cyfrowa umożliwia natomiast natychmiastowe rozpoczęcie procesu, jednak z każdą kopią koszta rosną.