druk cyfrowy

Drukowanie materiałów reklamowych


Druk plakatów czy ulotek wymusza na drukarniach drukowanie w krótkim czasie dużych nakładów. Jednak profesjonalna drukarnia internetowa jest w stanie przyjąć zlecenia nawet na krótkie terminy realizacji, o ile drukowane materiały będą wykonywane metodą druku cyfrowego.

Druk cyfrowy to najwyższa jakość

Rodzaj druku ma znaczdruk plakatówenie nie tylko ze względu na rodzaju drukowanych materiałów. Druk plakatów czy materiałów artystycznych musi zachowywać wiernie kolorystykę, a ich nakłady nie zawsze będą duże. Z kolei w przypadku gazetek reklamowych i ulotek nakłady są dużo większe, za to mniejsze znaczenie ma zachowanie wierności kolorystycznej w każdym egzemplarzu.
Drukarnie najczęściej korzystają z dwóch popularnych rodzajów druku – druku cyfrowego oraz druku offsetowego. Każdy z nich pozwala na drukowanie materiałów w dużej ilości, choć w niektórych kwestiach druk cyfrowy i offset zasadniczo się różnią.
Druk cyfrowy pozwala na drukowanie identycznych materiałów, które można – o ile jest taka potrzeba – dodatkowo personalizować. Nie ma tutaj potrzeby tworzenia wydruków próbnych, jak to się dzieje w przypadku druku offsetowego, a jeśli zleceniodawca zmieni kolory w czasie drukowania, to przestawienie druku na inny kolor nie zatrzymuje całego procesu drukowania na dłużej. W druku cyfrowym można także zachować ciągłość realizacji zleceń, nie ma bowiem konieczności tworzenia długich przerw pomiędzy kolejnymi wydrukami.

Szybki jest również sam wydruk, który w przypadku druku cyfrowego pozwala na drukowanie nawet 200 stron A4 w ciągu minuty. Sam koszt wydruku w przypadku jednego egzemplarza czy jednego egzemplarza z wielu jest jednakowy, jeśli natomiast policzy się cały koszt przygotowania wydruków, to ich koszt jest dużo niższy niż koszt wydruku 1 egzemplarza metodą offsetową. Dodatkowo obróbka w przypadku druku cyfrowego oznacza jedynie komputerową ingerencję w wydruk.