Drukowanie w przestrzeni 3D

Technologia związana z drukowaniem jest ludzkości znana od bardzo dawna. Jednak od czasu wynalezienia druku wiele się zmieniło. Obecnie prawdziwym hitem zaczyna być drukowanie w przestrzeni trójwymiarowej. Nowoczesne drukarki 3D każdego dnia znajdują swoich kolejnych nabywców. Posiadanie takiej drukarki może w znacznym stopniu ułatwić nam życie ale może być również sposobem na zarabianie pieniędzy. 

Nowoczesne drukarki 3D

wydruk 3d krakówDrukarki 3D to urządzenia bazujące na filamentach oraz modelach wykonanych w specjalistycznym oprogramowaniu. Jeśli nie będziemy posiadać jednego z wyżej wymienionych składników to drukarka sama w sobie niczego sensownego nie zrobi. Obecnie wiele firm oferuje sprzedaż drukarek oraz sam wydruk 3D Kraków jest zaś jednym z miast, w którym takich firm możemy znaleźć sporo. Skoro już wspomniano o filamentach to warto zaznaczyć, że obecnie wyróżnia się dwa główne rodzaje filamentów. Pierwszym z nich jest filament PLA, który jest wykorzystywany głównie do prostych wydruków, które mają pełnić bardziej funkcję estetyczną niż być przydatnym gadżetem. Zupełnie inaczej jest w przypadku filamentów ABS, które to wyróżniają się o wiele większą trwałością. Ten rodzaj filamentów stosuje się głównie do drukowania elementów jakie będziemy chcieli do czegoś wykorzystać. Filament ABS używa się do profesjonalnych wydruków trójwymiarowych. Produkty wytworzone z tego filamentu są odporne na uszkodzenia mechaniczne. 

Ogólnie rzecz biorąc inwestowanie w wydruki 3D to dla wielu osób spora szansa na zarobienie pieniędzy. Posiadając drukarkę, na której możemy tego typu wydruki tworzyć możemy wydrukować niemalże wszystko co sobie zaprojektujemy. Jeśli nie mamy wiedzy odnośnie modelowania w przestrzeni trójwymiarowej to zawsze możemy posłużyć się gotowymi modelami z Internetu.