Dziecko musi rozwijać się na kilku płaszczyznach

Rozwój dziecka bardzo mocno zależy od pierwszych kilku lat jego życia. Największą rolę pełnią oczywiście rodzice. To oni towarzyszą małemu człowiekowi od pierwszych dni jego życia, stymulując go do rozwoju na wielu płaszczyznach. Dziecko powinno mieć kontakt z dużą ilością kolorów, faktur oraz zapachów, aby pobudzić różne zmysły. Większe dziecko również potrzebuje rozmaitego wsparcia.

Zabawki wspierające rozwój dziecka

mądra główka zabawkiZabawa dla dziecka jest formą nauki na wielu płaszczyznach. Powinniśmy więc zadbać o to, aby na półce z zabawkami znalazły się różnego rodzaju przedmioty, stymulujące odmienne płaszczyzny. Na rynku jakiś czas temu ukazała się ciekawa seria mądra główka zabawki, w której skład wchodzą interaktywne zabawki, uczące dzieci na przykład liczenia, literek czy języków obcych oraz liczne drewniane zabawki, które pobudzają mocno wyobraźnię. Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem. Można z niego stworzyć każdy kształt o dowolnym rozmiarze. Drewniane przedmioty można śmiało malować na dowolny kolor. Zabawki z drewna zadziwiają swoją prostotą i oryginalnością. Drewniane klocki czy łamigłówki pobudzają kreatywność. Pojazdy, kulki z drewna czy wszelkie inne zabawki, wymagające ruchu rozwijają płaszczyznę psycho- ruchową dziecka. Instrumenty pozwalają na rozwój muzyczny. Drewniane kuchnie, domki czy też narzędzia stolarskie umożliwiają najmłodszym odgrywanie scenek z dorosłości. To uczy ich ról, które w przyszłości przyjdzie im spełniać. 

Dziecko już od pierwszych dni swojego życia powinno rozwijać się na wszystkich płaszczyznach. Najważniejszą rolę w tym przypadku odgrywają rodzice. Ich zadaniem jest zadbać o to, aby zabawki, które dziecko posiada, stymulowały je na każdej płaszczyźnie. Bardzo fajne pomysły można czerpać z serii mądra główka.