Fascynujące projektowanie trójwymiarowych mieszkań

Od kilku lat coraz więcej firm decyduje się na projektowanie mieszkań w ramach projektów trójwymiarowych. Pozwala to na znaczne ograniczenie kosztów przedsiębiorstwa, a także tworzy nowe ciekawe miejsca pracy. Warto też wspomnieć, iż coraz częściej 3D wnętrza są łączone z możliwością oglądania ich w wersji VR z całego świata.

Doskonałe wizualizacje w wersji VR

wizualizacje vr mieszkańJeżeli zastanawiamy się w jaki sposób możemy teraz oglądać mieszkania to warto wiedzieć, iż coraz bardziej popularne stają się wizualizacje VR mieszkań. To wszystko dzięki ciągłemu rozwojowi technologicznemu oraz temu, iż od lat praktykuje się projektowanie w trójwymiarze. Dzięki temu wiele przedsiębiorstw mogło ograniczyć swoje koszty, ponieważ nie muszą już tworzyć prawdziwych makiet pomieszczeń, które później trzeba przygotować i ustawić sesję fotograficzną, aby mieć materiał do katalogu. Często też okazywało się, ze dane elementy nie pasowały, a więc były zmarnowane. Dzisiaj modelujemy w programie 3D, dodajemy kolory i tekstury wybrane przez producenta, a później możemy je zawsze zmienić. Następnie tworzymy środowisko, w jakim znajduje się mieszkanie czy pomieszczenie oraz dodajemy światła. Ważne są też kamery, dzięki który w późniejszym czasie będziemy mogli w internecie oglądać mieszkania pod kątem 360 stopni, a często też poprzez gogle VR. Na samym końcu wykonujemy szybki rendering, by po zatwierdzeniu wykonać render ostateczny.

Firmy chcąc się rozwijać coraz częściej nie tylko korzystają z usług osób projektantów 3D, a nawet ich zatrudniają na stałe, ale również zaczynają interesować się technologią VR. Daje ona jeszcze więcej możliwości i realizmu przy oglądaniu mieszkań. Dodatkowo w wielu wypadkach oglądać mieszkania będzie można z każdego miejsca na świecie.