folia stretch

Folia zwykła czy wzmacniana?

Bardzo rozpowszechniona w użyciu folia typu stretch z pewnością ma ogrom zastosowań. Nadaje się ona zarówno do skutecznego zapakowania małych przesyłek drobnicowych jak i do zabezpieczenia dużego ładunku przewożonego na długich dystansach.

Stretch jest niezwykle trwały

O ile jednak podstawfolia stretchowy, bardzo rozciągliwy i cienki typ tego materiału ochronnego świetnie sprawdzi się w małych pakunkach, to w przypadku tych ciężkich i wielkogabarytowych, niezbędna wydaje się folia stretch jumbo, czyli grubsza i mocniejsza jej odmiana. Za takim rozwiązaniem niewątpliwie przemawia to, iż folia jumbo wytwarzana jest z kilku warstw różnych materiałów, co czyni ją odporną na przebicia i rozerwania, a więc jest praktycznie niezniszczalna dla zwykłego śmiertelnika nieuzbrojonego w dodatkowy sprzęt.
Nie jest ona też szczególnie droga, gdyż można ją kupić już za kilka złotych za kilogram. Każdy producent folii stretch z reguły oferuje różną paletę grubości i szerokości folii w wygodnych do użycia rolkach, dzięki którym folię można podzielić na mniejsze partie. Nie może więc wystąpić sytuacja, gdzie rozmiar folii niedostosowany jest do wymiarów owijanego pakunku. Owinięcie palety z towarem tak mocną folią z całą pewnością uchroni cenną zawartość ładunku przed zniszczeniami spowodowanymi przez wodę, kurz czy wilgoć. Nieprzezroczysty kolor natomiast, skutecznie odwiedzie amatorów cudzej własności od podjęcia ryzyka kradzieży.

Z drugiej jednak strony, gdy towar znajduje się w bezpiecznym, chronionym i monitorowanym magazynie, bardzo przydatne jest użycie folii transparentnej, która również jest bardzo łatwo dostępna. Wówczas jednak tym co się przyda jest kolorowa taśma pakowa. Nikt przecież nie chce utrudniać sobie życia przy otwieraniu tak zabezpieczonej paczki.