Gdy potrzebujemy taniego i trwałego ogrodzenia

Posiadając sady, szkółki z drzewami, czy wszelkiego rodzaju hodowle roślin, potrzebne jest nam naprawdę trwałe ogrodzenie, które nie pomnoży nam zbyt mocno kosztów obciążających nasz budżet. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być siatka leśna.

Siatka nie tylko do grodzenia lasu

producent siatki leśnejWbrew temu, na co wskazuje nazwa, siatka leśna nie służy wyłącznie do grodzenia lasów. Doskonale nadaje się do samodzielnego montażu ogrodzenia zarówno upraw leśnych, sadowniczych, jak i zastosowania w gospodarstwie rolnym. Z pełnym powodzeniem można również wykorzystać ją jako ogrodzenie tymczasowe placu budowy. Siatka jest materiałem tanim i trwałym, dzięki czemu za sprawą jednorazowego wydatku, zyskujemy spokój na lata. Producent siatki leśnej pomyślał o tym, by stworzyć produkt nie tylko tani i łatwy w montażu, ale również odporny na różnorodne warunki atmosferyczne, a także ataki dzikiej zwierzyny. Wybierając siatkę, możemy dobrać odpowiedni do naszych potrzeb model. Biorąc pod uwagę teren, który chcemy ogrodzić i zagrożenia, przed którymi chcemy go zabezpieczyć, możemy zdecydować, czy nasza ochrona ma być szczelniejsza, czy też standardowa. Jeśli nasz teren będzie zagrożony możliwością ataku dzikich zwierząt lub próbą włamania, warto skupić uwagę na siatkach, które cechują się większą gęstością oczek o mniejszej średnicy, przez co siatka jest jeszcze wytrzymalsza. Jeśli chodzi o montaż, siatkę leśną mocujemy do wkopanych słupów, najlepiej gwoździami w kształcie litery U, czyli popularnymi skoblami. Przy mocowaniu koniecznie należy pamiętać o naciąganiu siatki – nie zrobimy tego po jej zamontowaniu.

Siatka leśna nie musi kojarzyć się nam wyłącznie z grodzeniem dokonywanym przez leśnika. Świetnie sprawdzi się również w typowo „miejskich” okolicznościach, stanowiąc z pełnym powodzeniem ochronę nie tylko przed dzikimi zwierzętami.