fizjoterapia

Hydroterapia, czyli ciekawa forma fizjoterapii

Bez wody człowiek nie mógłby przeżyć. Jest ona także powszechnie wykorzystywana do relaksu. Lubimy bowiem pływać, nurkować, żaglować, czy łowić ryby. Ale nie tylko takie zastosowanie ma ona w naszym życiu. Woda to także cudowny środek, gdy czeka nas rehabilitacja medyczna.

To, co w rehabilitacji jest ważne

O skuteczności rehabilitacji w dużej mierze decyduje fakt, jak na nią reaguje nasz organizm. Gdy zauważono to zjawisko, zaczęto szukać bodźców, które byłyby w stanie stymulować organizm człowieka i pobudzać go do podejmowania walki o lepszą kondycję. I uznano szybko, że jednym z takich bodźców jest woda. Dzisiaj zajmuje ona niezwykle ważne miejsce w procesie rehabilitacyjnym określanym mianem fizjoterapia Kraków, jednym z najistotniejszych sposobów na przywrócenie władzy na własnym ciałem.

Wykorzystanie wody

Jeśli chodzi o hydroterapię tutaj mamy do czynienia z trzema postaciami wody, zarówno stałym, jak ciekłym i gazowym. Kryterium decydującym o leczniczych właściwościach wody bywa albo temperatura albo ciśnienie. Ważne, aby kryterium to zostało dobrane odpowiednio zarówno do terapii, jak i warunków pacjenta.

Chiny, Rzym, Kraków

Hydroterapia wykorzystywana była z niemałym powodzeniem już w starożytnych Chinach. Również w Cesarstwie Rzymskim szybko pokochano komfort, jaki przynosi. A dzisiaj… Dzisiaj rządzi ona w wielu polskich miastach. Jednym z nich jest niewątpliwie Kraków. Tutaj znajdziemy wiele wspaniałych ośrodków, gdzie przeprowadzane są zabiegi z wykorzystaniem wody. Pacjenci takich zabiegów podkreślają, że zarówno w trakcie zabiegu jest bardzo przyjemnie, jak i po nim.

Hydroterapia przynosi ulgę zawsze tam, gdzie tak bardzo jest potrzebna. Warto więc ją poznać bliżej.