Ile kosztuje mieszkanie w Warszawie?

 

Rynek nieruchomości nieustannie się rozwija. Zarówno rynek pierwotny, jak i wtórny kwitnie – coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania. Jest to częściowo związane z rozwojem gospodarczym, bo im więcej zarabiamy, im więcej osób jest zatrudnionych w ramach umowy o pracę, tym więcej osób ma zdolność kredytową i może sobie pozwolić na zakup mieszkania nowego lub do remontu.

Ile zatem kosztuje mieszkanie w Warszawie?

wycena mieszkań w WarszawieOczywiście rynek sprzedaży mieszkań jest najbardziej rozbudowany w dużych miastach, takich jak na przykład Warszawa. Tworzy się tam wiele nowych inwestycji, ale rewitalizowane są również i stare kamienice czy inne budynki. Do tego przenosimy się z miejsca na miejsce, powiększają nam się rodziny, zmieniamy pracę. Wiele czynników decyduje o tym, że postanawiamy kupić mieszkanie. Zastanawiamy się zatem na jaką kwotę możemy się zdecydować, by nie przepłacić. Warto wiedzieć, że wycena mieszkania w Warszawie będzie zależała głównie od lokalizacji. Im bliżej centrum, tym cena rośnie. Droga będzie również lokalizacja przy metrze i przy terenach zieleni. Do tego ważny jest metraż mieszkania. Jak podają statystyki, średnia cena za metr mieszkania w Warszawie to około 8,5 tysiąca złotych (dane na listopad 2016 roku). Wiadomo jednak, że w lepszej lokalizacji będzie to więcej niż średnia, a w gorszej mniej niż średnia. Istotne jest również czy kupujemy mieszkanie w stanie deweloperskim czy już urządzone. Kupując urządzone mieszkanie na rynku wtórnym, musimy się liczyć z koniecznością doliczenia tej kwoty.

Z powyższego wynika, że wycena mieszkań w Warszawie nie jest łatwa i wymaga uwzględnienia wielu czynników. Jeżeli nie poradzimy sobie z tym sami, zawsze możemy skorzystać z usług profesjonalistów, którzy za kilkadziesiąt złotych powiedzą nam ile jest warte nasze mieszkanie.

 

Opublikowano w Dom