Ile kosztuje terapia uzależnień?

Uzależnić może się każdy i niemal od wszystkiego, niezależnie od wieku, płci, czy też statusu społecznego. Niestety uzależnienia są nieodłączną częścią obecnej cywilizacji. Jednak ze swoimi słabościami trzeba walczyć i nie inaczej jest w przypadku nałogowych hazardzistów, których ilość systematycznie wzrasta. 

Terapie dla uzależnionych od gier hazardowych 

terapia uzależnień od hazardu małopolskaWarto wiedzieć, iż nie ma uzależnienia, z którego nie da się wyjść. Jednak, by tak się stało musi zostać spełnione kilka warunków. Pierwszym jest rzeczywista chęć zerwania z nałogiem, a drugim jest doświadczony i kompetentny specjalista, który dobierze optymalną terapię. I o ile z pierwszym czynnikiem jest z reguły słabo, tak w przypadku specjalistów, jakich spotkamy w Małopolsce jest o niebo lepiej. Bowiem to właśnie tu, głównie w Krakowie znajdziemy wielu psychoterapeutów i psychologów, którzy specjalizują się w leczeniu hazardzistów. Przyjmują oni zarówno w swoich prywatnych gabinetach, jak i placówkach dla uzależnionych, tak prywatnych, jak i państwowych. Jeżeli interesuje nas terapia uzależnień od hazardu Małopolska jest regionem, w którym bez trudu znajdziemy najlepszych specjalistów w tej branży. Wielu z nich posiada stopnie doktorskie i profesorskie, wśród nich znajdziemy również autorów wielu książek o tematyce psychologicznej. Uzależnienie od hazardu jest dziś dość powszechne i istnieją bardzo skuteczne metody leczenia tego nałogu. Jednak pamiętajmy – po pierwsze trzeba chcieć wyjść z uzależnienia, a po drugie – znaleźć dobrego specjalistę. 

Terapie dla nałogowych hazardzistów mogą trwać kilka tygodni, ale równie dobrze kilka lat, bowiem jest to taki sam nałóg, jak każdy inny i cechują go nawroty. Jednakże dla osób, które nie chcą dłużej żyć ze swoim nałogiem zawsze jest ratunek, a jest nim odpowiednia terapia.