automatyka do bram

Automatyka do bram. Jak wybrać najlepszą?


Będąc posiadaczem nieruchomości w postaci domu bardzo często też stajemy się posiadaczami bramy wjazdowej. Niestety większość z nich nie posiada automatycznej funkcji otwierania czy też zamykania, a zakup nowej wiąże się z ogromnymi kosztami, na które zwyczajnie nas nie stać. Jeśli jednak Twoja brama wjazdowa znajduje się nadal w bardzo dobrym stanie technicznym, a brakuje jej jedynie zautomatyzowanego systemu otwierania możesz pomyśleć o zastosowaniu nowoczesnego rozwiązania jakim jest automatyka do bram wjazdowych.

Wybór automatyki nie jest prosty

Ceny takiego rozwiązaniautomatyka do brama są bardzo różnorodne i uzależnione od wielu czynników. Zależne są również od rodzaju bramy, której jesteś posiadaczem. Automatyka do bram znajduje swoje zastosowanie zarówno w przypadku bram przesuwnych jak i jedno lub też dwuskrzydłowych. Ponadto dobranie odpowiedniego napędu do bramy jest uzależnione nie tylko od samego jej rodzaju.
Nie ukrywajmy bowiem, że każda brama jest wykonana z innego materiału. Jeśli mamy do czynienia z bramą lekką wówczas nasz napęd nie musi należeć do tych masywniejszych, jeśli natomiast nasza brama jest ciężka, a my źle dostosujemy rodzaj automatyki, wówczas nie będzie on radził sobie z ciężarem bramy i nie zapewni nam odpowiedniego działania jak i płynności podczas zamykania i otwierania bramy wjazdowej. Jeśli natomiast zdecydujesz się na masywny napęd do bramy lekkiej spowodujesz jedynie wzrost poniesionych kosztów gdyż nie wprowadzi on nic więcej jak napęd dostosowany do bramy lekkiej.
Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania warto wziąć pod uwagę inny jeszcze aspekt. Jeśli mamy do czynienia z bramą wjazdową do domku jednorodzinnego wówczas nie będzie ona otwierana zbyt często. Sytuacja się zmienia, kiedy szukamy rozwiązania do bramy wjazdowej np. do zakładu przemysłowego. Tutaj będziemy mieli z pewnością do czynienia z większą częstotliwością otwierania bramy.

Jeśli zatem szukasz idealnego rozwiązania, przeanalizuj kilka podstawowych kwestii, które przyczynią się do znalezienia odpowiedniego typu napędu, a tobie zaoszczędzi awarii i wyrzuconych pieniędzy.