narty

Jak dobrać sprzęt narciarski?

Narciarstwo to jeden z ulubionych sportów zimowych Polaków. Oczywiście mowa tu przede wszystkim o narciarstwie zjazdowym, które uprawia coraz więcej osób.

Dobry sprzęt narciarski to podstawa

nartyWielu ludzi przez cały czas czeka na sezon zimowy, gdy będzie można poszusować między muldami w dół z wybranego stoku. Jednak aby uprawianie narciarstwa było możliwe, należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Tutaj podstawę stanowią oczywiście narty. Ich długość powinna być dostosowana przede wszystkim do wzrostu danej osoby. Dlatego też wybierając nowe narty warto stanąć przy nich i sprawdzić, czy sięgają do mniej więcej brody. Taka długość jest optymalna do jazdy półkarwingowej, z długimi, szerokimi skrętami. Kolejnym elementem są wiązania, których zadaniem jest z jednej strony trzymanie nogi przy narcie, a z drugiej uwolnienie nogi i wyhamowanie narty w przypadku upadku.

Kolejnym ważnym elementem sprzętu narciarskiego są buty, które powinny umożliwiać zgięcie nogi, a jednocześnie mocno usztywniać nogę, szczególnie w stawie skokowym. Warto też zaopatrzyć się w kije oraz w ochronny kask.