Jak działa folia dachowa?

 

Większości nas wydaje się, że dobrze dobrane pokrycie dachowe jest w stanie zapewnić stu procentowe bezpieczeństwo przed wilgocią. Jest to jednak nieprawdą – wraz z biegiem czasu na powierzchni dachu mogą powstawać uszkodzenia, które z czasem mogą prowadzić do przeciekania dachu. Dlatego też ważny jest montaż dodatkowej folii dachowej.

Czy folia dachowa vaxo to dobry wybór?

membrana dachowa vaxoWielu posiadaczy domów narzeka na to, że ich dach po kilku latach zaczyna przeciekać. Dzieje się tak pomimo zainwestowania w wysokiej jakości pokrycie dachowe, takie jak na przykład dachówki. Bezpośrednią przyczyną tego typu problemów jest fakt, że pod powierzchnia dachu nie zamontowano żadnej folii dachowej, takiej jak membrana dachowa vaxo. Rozszczelnienia dachu są sprawą normalną w przypadku każdego pokrycia dachowego. Gdy jednak zainwestujemy w membranę, dach będzie funkcjonał bez żadnych problemów nawet kilkanaście lat od jego zamontowania, bez konieczności żadnych napraw. Membrana dachowa taka jak ta firmy Vaxo może znacznie zwiększyć skuteczność dachu w kontekście zapewniania kontroli przed przeciekaniem. Zagwarantuje ona pełnie bezpieczeństwa nawet wtedy, kiedy następuje okres roztopów, a na dachu znajduje się dużo śniegu. Oczywiście jeżeli zależy nam na skuteczności działania takiej membrany musi być ona zamontowana w odpowiedni sposób. Powinna być ona wiec docięta tak, aby nie wystawała nawet o milimetr spod dachu, gdyż może to znacznie zmniejszyć jej skuteczność działania. Poza tym należy ją zamontować przed zamontowaniem pokrycia dachowego.

Folia dachowa może znacznie zwiększyć skuteczność dachu i zwiększyć ochronę przed przeciekaniem. Musi to być jednak folia odpowiedniej jakości, która jednocześnie będzie dbać o odprowadzanie wilgoci spod powierzchni pokrycia dachowego.