Kret na działce

Jak działa siatka przeciw kretom?

Jak wiadomo tego typu urządzeń jest w dzisiejszym świecie mnóstwo. W zależności od rodzaju i wielkości potencjalnej ofiary, różnią się one wielkością, materiałem i sposobem założenia. Bardzo ważne jest oby wiedzieć gdzie umieścić taką pułapkę i w jaki sposób to zrobić. W przypadku źle założonej nawet przy najbardziej profesjonalnym sprzęcie nie możemy liczyć na pozytywny efekt.

Mocna siatka przeciw kretom do ochrony posesji przed domem

Kret na działceTrzeba również uważać bo wiele z nich jest bardzo niebezpiecznych. Łatwo jest, przy nieuważnej obsłudze, stracić palce albo zatruć się toksycznym gazem. Dlatego właśnie bardzo ważne jest aby wiedzieć jak one działają. Pułapka na krety jest jedną z najczęściej spotykanych na wszelkiego rodzaju działkach. Już sama ona pokazuję nam jak bardzo zróżnicowane może być tego typu urządzenie. Jest ona alternatywą jeżeli nasza działka nie jest odpowiednia aby siatka przeciw kretom była skuteczna. Używając pułapek na krety musimy mieć świadomość, że zapewniają one jedynie tymczasowe rozwiązanie. W przypadku pozbycia się kreta nigdy nie będziemy mieć pewności, że w ciągu kilku dni nie przyjdzie następny.  Oczywiście w wielu przypadkach siatka przeciw kretom okaże się wystarczającym rozwiązaniem. Właśnie dlatego, zapewniająca permanentną ochronę, siatka na krety jest bardziej wartościowa. Jednak wróćmy do montażu pułapek. Oby odpowiednio ją ustawić musimy najpierw zlokalizować czynne kopce. Jeżeli zamontujemy pułapkę na takim z którego kret już nie korzysta to nie zda to się nam na wiele. Po znalezieniu odpowiednich, długim i wąskim kijem robimy małą dziurkę w tym tunelu. Przez nią wkładamy metalowy czujnik, którym kret uruchomi pułapkę.

Cała jej resztę ma znajdować się poza kopcem. Po takim montażu możemy już usiąść sobie tam gdzie siatka cieniująca chroni nas przed słońcem i czekać na efekt. Oczywiście nie wszystkie pułapki montuję się w ten sposób. W zależności od modelu i przeznaczenia może się on różnić. Dlatego zawsze należy przeczytać instrukcję i postępować zgodnie z jej wskazówkami.

Opublikowano w Dom