Jak planowałem docieplanie budynku?

W moim przypadku powody, dla których chciałem docieplić budynek były nieco specyficzne, ponieważ wiedziałem, że dysponuje pewnymi wolnymi środkami finansowymi i chce je mądrze wykorzystać. Uznałem, że inwestycja w dom, którego jestem właścicielem, będzie dobrym pomysłem. Po dociepleniu budynku przekonałem się jednak, że tych korzyści jest zdecydowanie więcej.

Kompleksowe wsparcie ekspertów docieplających budynki

docieplanie budynków pomorskieMieszkam w starym drewnianym domu i dlatego działania związane z dociepleniem były dla mnie jednoczesną okazją do zmiany wyglądu elewacji. Nie byłem pewien, z jakiego dokładnie materiału skorzystać i dlatego swoje wątpliwości skonsultować z personelem firmy wykonującej na co dzień tego typu działania. Fachowcy pomogli mi w określeniu tego, ile konkretnych materiałów będzie potrzebne. Tym bardziej że styropianowe płyty mogą różnić się od siebie grubością i ma to bezpośredni wpływ na koszty związane z tym przedsięwzięciem. Żeby zlecić docieplanie budynków pomorskie to znakomite województwo, bo jest tam mnóstwo firm przyjmujących tego typu zlecenia. Eksperci zajęli się profesjonalnym usunięciem starych desek, a następnie przystąpili do działań związanych z montażem styropianu. Wszelkie szczeliny powstające pomiędzy poszczególnymi fragmentami tego materiału były skutecznie uzupełniane przy użyciu specjalistycznej pianki. Już wtedy nie miałem wątpliwości, że po ich działaniach w moim domu rzeczywiście będzie cieplej.

Następnie przy pomocy specjalnych produktów z tworzywa sztucznego zamocowali do styropianu cienką i gęstą siatkę. Ma ona jednak taką strukturę, że bez problemu utrzymuje zaprawę tynkarską przygotowaną przez specjalistów w betoniarce, która została przez nich dostarczona na miejsce. Przywieźli ze sobą także rusztowanie. Docieplonemu budynkowi przyglądam się teraz z podziwem, bo ściany są równe.