Jak uzupełnić braki kadrowe w swojej firmie?

Aktualnie w Polsce wiele firm skarży się na brak chętnych ludzi do pracy. Niektóre branże szczególnie odczuwają takie braki zainteresowanych osób do pracy i muszą one szukać sprawdzonego rozwiązania dla swojego problemu. Rozwiązaniem mogą być pracownicy z innych krajów, jak na przykład Ukraina. To właśnie obywatele tego kraju bardzo chętnie wyjeżdżają w ostatnim czasie do Polski.

Jak szukać pracowników z Ukrainy do pracy?

jak szukać pracowników z ukrainy do zbiorówJednym z najbardziej cierpiących sektorów gospodarki, który skarży się na brak chętnych ludzi do pracy jest rolnictwo. Praca w rolnictwie nie jest łatwa i ciężko aktualnie znaleźć w Polsce zainteresowanych ludzi do pracy fizycznej. Wielu gospodarzy ma problem ze znalezieniem pracowników sezonowych, którzy mogliby pomóc im przy zbiorach. Jak szukać pracowników z Ukrainy do zbiorów? Najlepszym sposobem na znalezienie chętnych osób do pracy przy zbiorach jest wystawienie ogłoszenia w serwisie internetowym. W sieci możemy znaleźć wiele takich specjalnych serwisów ogłoszeniowych, gdzie obywatele Ukrainy szukają dla siebie pracy. Oprócz obywateli Ukrainy serwisy te przeglądają również osoby innej narodowości, które bardzo chętnie podejmują się pracy sezonowej w Polsce. Chcąc zwiększyć skuteczność swojego ogłoszenia warto wystawić je w jeżyku ukraińskim lub rosyjskim. Wielu obywateli Ukrainy zna również dobrze język rosyjski. Jak jeszcze możemy próbować znaleźć chętnych ludzi do pracy przy zbiorach?

Szukając chętnych osób do pracy przy zbiorach warto również popytać się o zainteresowanych wśród swoich znajomych. Aktualnie w Polsce mieszka bardzo wielu obywatelu z krajów zlokalizowanych na wschodzie Europy, którzy chętnie podejmują się prac sezonowych. Bardzo często do takich prac sezonowych zatrudniają się również studenci.