Jak wybrać fryzjera dla psa?

Fryzjer strzygący psy, to zawód, który w Polsce zdobywa coraz większą popularność. Nie ma w tym nic dziwnego. Wiele ras psów, to rasy, przy których obcinanie sierści jest wskazane. Jeśli mamy takiego psa, wizyty u psiego fryzjera staną się koniecznością. Jak jednak wybrać takiego fryzjera?

Psi fryzjer – o tym musisz pamiętać

psi fryzjerJeśli interesuje nas psi fryzjer i chcemy, by nasz pies był naprawdę ładnie obcięty, warto poznać oferty wielu psich fryzjerów. Nie każdy fryzjer dla psa jest tani, nie każdy również jest dobry. Warto porozmawiać, zapytać, czy poradzi sobie z obcięciem psa danej rasy i co wchodzi w skład oferowanej usługi. Strzyżenie psów to bowiem tylko jedne z elementów. Nierzadko konieczne jest wyczesywanie, trymowanie czy obcinanie pazurków. Warto mieć pewność, że dany psi fryzjer tym się zajmie.
Jeśli zdecydujemy się na konkretnego fryzjera, warto po odebraniu od niego psa, dokładnie zwierzę obejrzeć, zwracając uwagę nie tylko na odpowiednie obcięcie sierści, ale również uwagę na ewentualne skaleczenia i osowiałość psa. Jeśli jest osowiały, może to być dowód na to, iż przed strzyżeniem otrzymał jakiś lek uspakajający, Niektórzy psi fryzjerzy decydują się na podawanie specyfików. Takich fryzjerów warto omijać.
Jeśli zaś znajdziemy fryzjera, który strzyże psy profesjonalnie i ma odpowiednie podejście do psów, warto pozostać przy nim na dłużej. Pies, który wymaga strzyżenia, co 2-3 miesiące, będzie musiał takiego fryzjera odwiedzić. Jeśli to będzie cały czas ten sam dobry fryzjer, zwierze będzie bardziej go akceptować, a wizyty u fryzjera nie staną się problemem.

Dobrze wybrany psi fryzjer, to bardzo istotna sprawa. Jeśli znajdziemy takiego fryzjera, nie warto już go zmieniać. Oczywiście ten krok jest ważny przede wszystkim z troski o zwierzę, ale i też o nasz spokój. Wiedząc, z jakim psim fryzjerem mamy do czynienia, łatwiej będziemy decydować się na oddawanie psa właśnie do niego.