lampy podłogowe

Jaką lampę kupić?

Odpowiednie oświetlenie jest kluczową kwestią, jeżeli chodzi o sprawienie, żeby nasze mieszkanie było przytulnym miejscem, do którego chętnie będziemy wracać. Oczywiście, najprzyjemniejszym dla ludzkiego oka jest światło dzienne, ale wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, jaki klimat panuje w Polsce. Dlatego też koniecznym jest bardzo umiejętne dobranie rodzaju światła sztucznego.

Lampy podłogowe czyli wygodne oświetlenie

lampy podłogoweCi z nas, którzy pracują ”na etacie” doskonale wiedzą, że gdy zimą wychodzą z mieszkania – jest jeszcze ciemno, a gdy wracają do domu – jest już ciemno. W związku z tym lampy są nam niezbędne. Jednak ważny jest nie tylko ich wygląd, ale również to gdzie zostały umieszczone oraz co oświetlają. Jest to istotna kwestia zwłaszcza w niewielkich domkach czy mieszkaniach, gdzie każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota.
Nie trzeba być architektem, żeby wiedzieć, iż każde pomieszczenie wymaga innego sposobu oświetlenia, a co za tym idzie, potrzebne są w nim specyficzne lampy. O ile w jadalni wystarczy nam lampa umieszczona nad stołem, o tyle w salonie niezbędne będą również dyskretne, boczne źródła światła.
Skoro już wiemy, jakie światło jest nam potrzebne, teraz należy sobie odpowiedzieć na pytanie, za pomocą czego je uzyskać. Świetnym rozwiązaniem oświetleniowym są lampy podłogowe, które możemy dodać do pomieszczenia w dowolnym momencie. Dodatkową zaletą jest brak ograniczeń metrażowych a także możliwość przenoszenia lampy.
W ostatnim czasie coraz modniejsze i popularniejsze stały się nie same lampy, ale oryginalne abażury. Zakup odpowiedniego dodatku pozwoli nam na uatrakcyjnienie wnętrza domu. Coraz częściej abażury mają intrygujące barwy takie jak żółć czy błękit, dzięki czemu lampy nabierają charakteru. Jeżeli chodzi o kształt… najczęściej spotykane abażury mają kształt topazu, stożka lub cylindra.

Jeżeli jednak mamy ochotę na zupełnie niespotykaną formę, nie ma żadnego problemu. Na sklepowych półkach bez problemu można znaleźć abażury pasujące do wnętrza w stylu retro czy glamour.