Jaki defibrylator do szpitala?

Wraz ze wzrostem zainteresowania defibrylatorami rośnie liczba nowych modeli oraz producentów tych urządzeń. Zakup odpowiedniego może wydawać się trudnym wyborem, jednakże dzięki różnym funkcjom tego urządzenia można wybrać taki, który jest najbardziej potrzebny do szpitala lub innych placówek. 

Szeroki wybór defibrylatorów

defibrylator dwufazowyPrzy zakupie konkretnego urządzenia, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jego konkretne działanie. Starsze modele różnią się od nowszych, chociażby pod względem konkretnej analizy rytmu serca. Chodzi tu konkretnie o proces trwania tego – w starszych modelach bywało, że trwało to nawet kilkanaście sekund. Natomiast w nowych, ogranicza się to nawet do sześciu sekund, dzięki czemu zdecydowanie szybciej można dowiedzieć się jaki rytm posiada serce. Technologia poszła jeszcze dalej i są już urządzenia, które potrafią przeprowadzić analizę rytmu serca podczas uciskania klatki piersiowej, co daje jeszcze lepsze efekty. Defibrylator dwufazowy musi być odpowiednio dobrany, aby jak najszybciej móc zareagować oraz odpowiednio monitorować działanie serca. Decydując się na zakup, często można pominąć koszta, które czekają w przyszłości. Mianowicie chodzi o wymianę baterii, elektrodów, itp. Warto skupić się na przeliczeniu poszczególnych akcesoriów, dzięki czemu z góry będzie można liczyć się z konkretnymi wydatkami i nie będzie żadnego zaskoczenia. Powinno się zwrócić uwagę jeszcze na żywotność baterii oraz liczbę wyładowań. Ma to wielki wpływ na działanie takiego sprzętu. 

Odpowiedni defibrylator, który nie zepsuje się szybko, może nawet uratować życie człowiekowi. Dlatego bardzo ważne jest, aby poddać odpowiedniej selekcji konkretne modele, aby wybrać najlepszy i przy tym nie przepłacić. Jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo drugiego człowieka.