Jaki jest sprawdzony nawóz do trawnika?

Pielęgnacja przydomowego ogrodu, boiska czy parku wymaga zastosowania odpowiednich środków, które wspomogą działania. Aby trawa prezentowała się niezwykle dobrze, była odżywiona i odporna na różne choroby, należy zastosować właściwy nawóz. Wbrew pozorom nie każdy z nich sprawdzi się odpowiednio. Który najlepiej wybrać?

Ekologiczny i skuteczny nawóz do trawy

humus nawóz do trawyStosowany nawóz powinien być przede wszystkim jak najmniej szkodliwy dla środowiska. Im mniej toksyn do niego wprowadza, tym rośliny będą znacznie zdrowsze. Właśnie dlatego zaleca się wybierać ekologiczne nawozy, które swoją skutecznością nie odbiegają od bardziej szkodliwych rozwiązań. Odpowiedni, ekologiczny nawóz do trawy dostarczy sporą dawkę składników odżywczych, przez co wzmocni się ukorzenienie roślin, poprawi się odporność na różne choroby, a także zwiększy się rozwój mikoryzy w glebie. Wszystkie te właściwości ma między innymi Humus nawóz do trawy, który dodatkowo zwiększa chłonność wodną gleby i poprawia jej strukturę. Dzięki temu trawnik nie wyschnie, a zawarte w glebie składniki mineralne będą znacznie lepiej przyswajane. Produkt występuje w formie oprysku, przez co bardzo łatwo się go aplikuje. Idealnie sprawdzi się w przypadku każdej trawy, która wymaga odżywienia. Nawóz można stosować zarówno wczesną wiosną, jak i jesienią, co gwarantuje, że trawnik zachowa swój piękny wygląd przez cały rok, bez ryzyka powstania chorób.

Niektóre trawy wymagają innych nawozów. Na przykład, kiedy na trawniku pojawi się mech, wówczas należy wybrać produkt bogaty w żelazo. Istnieją również specjalne nawozy do traw boiskowych. Po dobraniu odpowiedniego produktu zawsze należy stosować się do sposobu dawkowania podanego przez producenta na opakowaniu. Wskazana dawka stopniowo odżywi roślinę.