kredyt na oświadczenie

Jaki kredyt wybrać w trudnej sytuacji finansowej?


Każdy może znaleźć się w kiepskiej sytuacji finansowej. Niestety banki przy udzielaniu kredytów najczęściej biorą pod uwagę tak zwaną zdolność kredytową, która bardzo często uniemożliwia otrzymanie pożyczki osobom, mającym niskie dochody i wiele zobowiązań finansowych.

Kredyt na oświadczenie receptą na nagłe kłopoty

Pewnym ułatwieniekredyt na oświadczeniem w takiej sytuacji może okazać się z pewnością kredyt na oświadczenie, który wymaga znacznie mniej formalności. W przypadku tego produktu wystarczy, że klient banku złoży pisemne oświadczenie, w którym określa swoje dochody.
Oczywiście należy pamiętać, że nie oznacza to możliwości podawania nieprawdziwych informacji. Bank może w każdej chwili zażądać dostarczenia dokumentów, które potwierdzą złożoną deklarację. W razie wykrycia nieprawidłowości nieuczciwy klient może zostać ukarany tak samo jak w przypadku wyłudzenia lub innego oszustwa. Osoby, cierpiące z powodu problemów finansowych mogą skorzystać z innego rozwiązania, którym jest kredyt konsolidacyjny. Bank, który go udziela zbiera wszystkie zobowiązania swojego klienta i zmienia je w jeden kredyt.
Zazwyczaj rata takiego kredytu jest mniejsza od sumy wszystkich skonsolidowanych zobowiązań. Dlatego jest to bardzo korzystne dla osób mających problemy z comiesięcznymi opłatami. Konsolidacja obejmuje między innymi także raty za różne zakupy oraz zadłużenia na kartach kredytowych, może więc okazać się naprawdę dużym ułatwieniem i odciążyć nadwyrężony domowy budżet.

Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu różnych produktów bankowych można w bardzo dużym stopniu poprawić swoją sytuację finansową. Jednak podstawowym warunkiem jest właściwe poruszanie się w świecie finansów i bardzo dobra znajomość ofert banków, a także coś o czym zapomina wiele osób, czyli czytanie regulaminów przed podpisaniem umowy. Tylko w ten sposób można znaleźć naprawdę dobre rozwiązania.