Jakich zabiegów wymaga kostka brukowa?

Kostka brukowa to bardzo wygodne wykończenie chodników i podjazdów pod domem. Jest duży wybór różnego rodzaju materiałów, które można zastosować w te miejsca. Są kostki kamienne, betonowe albo granitowe. Wszystkie są niezwykle trwałe i bardzo ładnie prezentują się w przestrzeni publicznej. Kostka jest mocno narażona na działanie zmieniających się warunków atmosferycznych. Zarówno padający deszcz, jak i różnice temperatur mają niekorzystny wpływ na wygląd nawierzchni.

Jak czyścić kostkę brukową?

czyszczenie kostki brukowej brzeskoDlatego niezbędne są do wykonania zabiegi pielęgnacyjne, które pozwolą zachować walory estetyczne podłoża. Do uporządkowania kwalifikują się również przestrzenie pomiędzy kostkami, które są szczególnie narażone na wrastanie roślin albo mchów. W związku z tym należy pamiętać o uzupełnianiu piasku, który jest wypłukiwany przez wodę. Aby zachować kostkę brukową w dobrym stanie, trzeba zapewnić jej odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Jeśli chodzi o czyszczenie kostki brukowej Brzesko jest jednym z tych miejsc, gdzie taka usługa jest łatwo dostępna. Przede wszystkim trzeba przemyśleć, czy po położeniu nawierzchni nie zaimpregnować, co uczyni ją bardziej odporną na zabiegi mechaniczne i chemiczne. Czyszczenie kostki powinno się rozpocząć od usunięcia roślin i mchów wyrastających w zagłębieniach. Należy zrobić to ręcznie lub przy użyciu specjalnej metalowej szczotki, która wymiecie wszystkie nieczystości zalegające w zagłębieniach.

Aby ustrzec się przed ponownym wzrostem roślin, należy zastosować preparat w spray’u uniemożliwiający im to. Samo mycie nawierzchni wykonuje się przy użyciu myjki ciśnieniowej, korzystając, z której nie tylko można dokładnie spłukać wszystkie nieczystości. Stosując dodatkowo środek czyszczący, jest gwarancja usunięcia plam po oleju silnikowym i wszelkiego rodzaju tłuszczach i smarach.