kask

Jakie kaski motocyklowe? Testujemy alpinestars smx 6

Szukając ostatnio kasku dla siebie postawiłem na dwie firmy z wysokiej półki jakościowej. Po wstępnych oględzinach miałem w głowie trzy modele. Dwa były szczękowe i jeden zintegrowany. Co to znaczy? Szczękowy kask to kask, w którym przednia część jest unoszona. Integrowany to taki kask, że można podnieść co najwyżej szybkę.

Jakie wybrać kaski motocyklowe? Czy ma to jakieś znaczenie?

kaskKask integralny jest bezpieczniejszy, szczególnie z boku podczas uderzenia, dlatego jeśli ktoś preferuje szybką jazdę lepiej kupić ten typ. Dla motocyklistów, którzy mają bardziej aspiracje turystyczne dobrze wybrać ten drugi. Jest jeszcze kask typu jet, całkowicie otwarty, jednak ja strasznie ich nie lubię. A więc pierwszy w kolejce były kask Schubert c3 pro – szczękowy. Jest to firma naprawdę produkująca wygodne kaski i bardzo kanapowe w sensie, że nie są opływowe i robione ze specjalnych skorup jak choćby kaski innej znanej firmy, jednak komfort jaki oferują jest po prostu nie do pobicia. Kolejne były kaski motocyklowe nolan. Firma ta już ma trochę bardziej sportowe korzeni niż wcześniej wspominany Schubert. Nolan n104 evo to kask turystyczny, szczękowy, drugi nolan n86 to już kask integralny. Nolan to firma produkująca kaski również dla niektórych zawodników z serii wyścigów motocyklowych takich jak WSBK lub Moto GP, co może być naprawdę niezłą reklamą, ponieważ zawodnicy tam jeżdżą w ubraniach najwyżej jakości. Gdy już wybrałem kask (wybór padł na nolan n86) przyszedł czas na buty. Tutaj nie miałem wątpliwości – buty buty motocyklowe alpinestars były jedyną opcją, która wchodziła w grę. Buty sportowe alpinestars to klasa sama w sobie. Nie ma w nich miejsca na kompromis co do bezpieczeństwa ale komfort również jest na poziomie wystarczającym nawet do swobodnego przemieszczania się w miejscach turystycznych.
Kask i buty jakie kupiłem są naprawdę wysokiej klasy sprzętem motocyklowym. Nie pogardziliby nim zawodowcy. Oczywiście jest to tylko część zakupów, ponieważ trzeba jeszcze kupić rękawice i kombinezon, jednak już jesteśmy do przodu z kilkoma elementami.