Jakie mamy możliwości akustyczne dla biur?

Hałas w biurowcach to zdecydowanie czynnik przeszkadzający w komfortowej pracy i znacznie obniżający jej wydajność. Niestety w biurowcach często w jednym pokoju ustawionych jest kilka biurek i zwykłe romowy telefoniczne np. z klientami, kilku osób na raz mogą tworzyć już hałas, w związku z czym nie łatwo jest zapewnić spokój.

Ścianki działowe i inne rozwiązania akustyczne

rozwiązania akustyczneNa szczęście są specjalne rozwiązania akustyczne do biur, które to umożliwiają. Przykładem mogą być ścianki akustyczne działowe, które umożliwiają podział pomieszczenia, jednocześnie poprawiając jego warunki akustyczne. Ścianki wykonuje się z różnych materiałów mogą być metalowe, drewniane bądź polimerowe. Ich nie duża masa pozwala na ich swobodne przemieszczanie i dostosowanie do aktualnych potrzeb biura. Akustyczne ściany działowe można zakupić w dwóch wersjach – stojącej ściany i paneli montowanych do biurka. Drugie rozwiązanie jest o tyle dobre, że nie pomniejsza zbyt bardzo przestszeni optycznej, jednak wpływa na przestrzeń pracy przeznaczonej dla indywidualnego pracownika. Poza ścianami mamy również takie rozwiązania akustyczne jak wielofunkcyjny front podnoszony, który może służyć także za regał na dokumenty, żaluzje akustyczne czy panele akustyczne na ściany. Elementy akustyczne to świetne rozwiązanie dla biur typu Open Space czy pomieszczeń w której prowadzona jest sprzedaż telefoniczna bądź dział obsługi klienta. Umożliwia to swobodną pracę licznych zespołów pracowniczych znajdujących się w stosunkowo niedużym pomieszczeniu. 

Rozwiązania akustyczne sprawdzić się mogą również w sytuacji, gdy nasze biuro znajduje się w mieszklanej kamienicy. Wygłuszenie pomieszczenia w takiej sytuacji jest niezbędne by zapewnić komfort akustyczny sąsiadom, który może mieć wpływ na nasze relację z nimi. Dzisiejsze rozwiązania dają nam wiele możliwości, które nie wymagają przeprowadzania generalnych remontów.