folia stretch

Jakie rodzaje folii stretch dostępne są na rynku?


Do pakowania szczególnie chętnie wykorzystywane są uniwersalne folie stretch. Tego typu folia powstaje z poliutylenu. Jej zaletą jest trwałość oraz kurczliwość. Dzięki temu, że ten rodzaj folii rozciąga się, z powodzeniem możemy wygodnie zapakować zarówno niewielkie paczki czy przedmioty, jak i duże palety z towarem oraz rozmaite wyroby o nietypowych gabarytach.

Folie stretch ochronią Twoje towary

Nie ma tutaj znaczenia tofolia stretch, czy ładunek jest ciężki, czy lekki. Folia stretch jest bowiem wyjątkowo trwała i mocna. Z powodzeniem można w nią zapakować więc nawet ciężkie materiały budowlane oraz wykończeniowe. Na rynku znajdziemy jednak kilka różnych rodzajów takich folii pakowych. Dostępne są więc folie przezroczyste (transparentne) i kolorowe. Folia transparentna jest najbardziej popularna. Wiele firm woli jednak kupić rozciągliwe folie z dodatkiem barwników. Najczęściej dostępne są folie czarne, niebieskie oraz zielone.
Pozwalają one zabezpieczyć ładunki w taki sposób, że nie jest widoczna zawartość paczki czy palety z towarem. Kolorowe folie polietylenowe zabezpieczają nie tylko przed ewentualną kradzieżą, ale także przed szkodliwymi dla niektórych towarów promieniami słonecznymi (UV). Folię stretch dzieli się jednak również ze względu na jej grubość, zastosowanie, poziom rozciągliwości oraz sposób, w jaki dokonuje się pakowania. W sprzedaży znajdziemy więc folię stretch ręczną, maszynową oraz Jumbo. Folia ręczna jest najbardziej uniwersalna.
Tego rodzaju materiał pakowy wykorzystywany jest przede wszystkim przez osoby prywatne, niewielkie sklepy. Używają ich także hurtownie oraz firmy przewozowe czy zajmujące się przeprowadzkami. Folia ręczna ma grubość do dziesięciu do czterdziestu mikrometrów. Tutaj towar należy zapakować ręcznie. Grubsza folia jest idealna do ciężkich ładunków, zaś cieniutka idealnie nadaje się do pakowania okrągłych przedmiotów. Folia maszynowa służy do owijania dużych palet.

Tutaj wykorzystujemy się specjalne urządzenia, czyli automatyczne owijarki. Folia Jumbo składa się zaś z kilku warstw. Z powodzeniem można wykorzystać ją do pakowania ręcznego oraz maszynowego.