Jakie wybrać oświetlenie do domu?

Każdy kto planuje remont własnego mieszkania lub domu powinien również pamiętać o wymianie oświetlenia, w szczególności jeżeli mamy tradycyjne żarówki. Takie żarówki potrafią zdecydowanie więcej prądy zużywać niż żarówki led.

System oświetlenia do swojego domu lub mieszkania

żarówka led e27 10wTechnologia led coraz bardziej zastępuje tradycyjne żarówki w życiu codziennym. Głównie wynika to z tego, że żarówki ledowe są bardziej energooszczędne to na dodatek zdecydowanie lepiej oświetlają dane pomieszczenie przy mniejszej ilości żarówek potrzebnych do ich oświetlenia. Tradycyjna żarówka o mocy 60W świeci się z siłą około 720 lm. Jednak najlepiej jest kupować żarówkę z jak największa ilością lumenów. Żarówki ledowe nie posiadają w porównaniu do żarówek energooszczędnych niewielkiej ilości rtęci, która jest groźna dla środowiska. Na rynku jest wiele wersji żarówek led, które każdą można zamontować w rożnych miejscach. W kuchni warto pomyśleć o zamontowaniu nad blatem kuchennym taśmy led wraz z profilem aluminiowy, który ochroni żarówkę przed dostaniem się wilgoci i kurzu. To samo możemy zrobić w łazience umieszczając wzdłuż wanny czy też w kabinie prysznicowej. W przypadku salonu warto pomyśleć, że zamiast sześciu żarówek tradycyjnych nie lepiej by było wymienić żyrandol na nowy z 3 żarówka led e27 10w, które da taką samą ilość światło. Żarówkę led idealnie również nadaję się do aranżacji wnętrz w postaci podświetlenia telewizora czy też lustra wokół. Warto zaznaczyć, że takie oświetlenie zdecydowanie dłużej wytrzymuje niż w przypadku oświetlenia tradycyjnego.

Przeprowadzając remont warto pomyśleć nie tylko o kolorze ścian ale również o żarówkach tradycyjnych, które potrafią dwa lub nawet trzy razy więcej zużywać prądu więcej niż żarówki ledowe. W tym celu warto udać się do specjalistycznego sklepu, który doradzi nam, którą żarówkę mamy najlepiej kupić.

Opublikowano w Dom