Jazda do pracy na skuterze elektrycznym

Ze względu na to, iż znalazłem sobie nową pracę, a mimo wszystko miejsce znajduje się trochę kilometrów od mojego miejsca zamieszkania, potrzebuję jakiegoś środka transportu. Na początku rozglądałem się za rowerami, jednakże potem wpadłem na inny pomysł.

Zakup skutera elektrycznego

skuter elektrycznyPrzeglądając internet, chciałem znaleźć porady na jakiś tani, dobry środek transportu, który pomógłby mi dotrzeć do mojej pracy. Wśród propozycji rowerów czy samochodów, na które nie za bardzo mnie obecnie stać, pojawiła się ciekawa oferta, gdzie można było tanio zakupić skuter elektryczny. Nie zastanawiałem się nad zakupem skutera, dlatego też zainteresowałem się tym tematem. Okazało się bowiem, że do jeżdżenia skuterem elektrycznym nie trzeba posiadać prawa jazdy, a wyłącznie mieć ukończone osiemnaście lat. Dlatego też skontaktowałem się z osobą, która wystawiła ogłoszenie ze skuterem, aby dowiedzieć się szczegółów. Skuter był w bardzo dobrym stanie, nie posiadał żadnych uszkodzeń, ani innych problemów. Był bardzo ładny, nie posiadał bardziej widocznych rys, a jedynie małe ślady wywodzące się z normalnego użytkowania. Pomyślałem, że może być to świetne rozwiązanie na mój problem, dlatego zapytałem się jeszcze o adres, abym mógł sam sprawdzić jak skuter wygląda w rzeczywistości. Sprzedawca mieszkał kilka kilometrów od mojego domu, więc nie była to duża odległość. Po pojawieniu się u niego pod domem, mogłem sprawdzić skuter.

Skuter był taki jak na zdjęciach i tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że muszę go zakupić. Tak też się stało – po testowej jeździe, gdzie mogłem sprawdzić czy wszystko działa jak należy, zapłaciłem i wróciłem nim do domu. Zarejestrowałem go i od tamtego momentu, nie mam żadnych problemów z dojeżdżaniem do mojego miejsca pracy.