Kiedy wykorzystać fotografię produktową?

Zdjęcia produktowe wykonywane są na zlecenia przedsiębiorstw o różnych profilach działalności. Zazwyczaj dotyczą one artykułów, które trafiają do sprzedaży, jednak mogą również stanowić część instrukcji użytkowania lub formę zachęcenia do skorzystania z usług. Tego typu sesje wykonywane są przez profesjonalnego fotografa.

Jakie produkty fotografują profesjonaliści?

profesjonalna fotografia produktowaDo najpopularniejszych produktów, które uwiecznia się na zdjęciach, należą kosmetyki. Najróżniejsze perfumy, kremy czy balsamy bardzo często są fotografowane, aby później umieścić je w katalogach firmowych, na stronach internetowych lub plakatach. Często wynajmuje się fotografa również po to, by wykonał zdjęcia biżuterii, artykułów spożywczych lub odzieży. W zależności od wybranej firmy można niekiedy liczyć na wsparcie modeli, którzy na własnym ciele zaprezentują, jak nosić dany element ubrania. Profesjonalna fotografia produktowa może też dotyczyć mebli, a nawet całych wnętrz, które mają trafić na sprzedaż lub pod wynajem. Zdjęcia produktowe widoczne są także w instrukcjach obsługi, gdzie szczegółowo przedstawiona jest na przykład maszyna lub element wyposażenia domu. Z usług profesjonalnych fotografów bez przeszkód mogą skorzystać salony fryzjerskie i kosmetyczne, które chcą zareklamować konkretną usługę, w tym malowanie włosów czy odbudowę cery. Wówczas z pomocą modeli można stworzyć efekt przed i po pielęgnacji.

Nie ma żadnych ograniczeń związanych z fotografią produktową. To, jak będzie przebiegała sesja oraz w jaki sposób zostanie wykorzystane zdjęcie, zależy wyłącznie od osoby zlecającej usługę. Wystarczy przedstawić fotografowi efekt, którego się oczekuje, a on dzięki swoim umiejętnościom sprawi, że zdjęcie będzie oddziaływać na wszystkie zmysły potencjalnych klientów.