Komfortowy quad dla dziecka

 

Większości z nas quad kojarzy się z dość dużą maszyną o sporej mocy, na której jeździ się po ścieżkach leśnych lub na specjalnych torach przeszkód. Jednakże oprócz nich znajdziemy również modele quadów dla dzieci, które są znacznie mniejsze i słabsze.

Jak szybko jeżdżą quady dla dzieci?

quad dla dzieci na akumulatorChyba każde dziecko lubi przemieszczać się elektrycznymi pojazdami, bo czują się wtedy jak dorośli, co dodatkowo je uskrzydla. Najczęściej kilkulatki posiadają rowerki biegowe i hulajnogi, które dostarczają im niesamowicie dużo wrażeń. Jednak pojazdy na akumulator są czymś zupełnie innym, bo do przemieszczania się nimi nie trzeba używać siły. Quad dla dzieci na akumulator jest świetnym pomysłem na prezent dla kilkulatka, który jest fanem motoryzacji. Jest to pojazd nieco większy niż zwykłe pojazdy z akumulatorem takie jak samochody czy motory. Posiada wysokie zawieszenie, duże, terenowe koła, mocny silnik i wydajny akumulator. Takie quady bez problemu radzą sobie z wszelkimi pagórkami, łąkami, kamienistymi ścieżkami czy nawet leśnymi drogami. Co prawda quad nie posiada takich zabezpieczeń jak samochód na akumulator, ale jest wykonany z odpornego na uszkodzenia tworzywa sztucznego i ma tak skonstruowaną budowę, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko wypadku czy przewrócenia pojazdu. Przeciętnej klasy quad waży około ośmiu – dziewięciu kilogramów i może udźwignąć obciążenie do dwudziestu pięciu kilogramów. Do prowadzenia wykorzystywana jest kierownica i dwa biegi – do przodu i do tyłu. Natomiast hamulec jest automatyczny.

Takim pojazdem z powodzeniem mogę jeździć trzy lub czterolatki, choć na początku konieczne jest niezbędne szkolenie. Z pewnością jazda musi się odbywać pod okiem rodzica, ponieważ zabawa każdą elektryczną zabawką niesie ze sobą jakieś ryzyko.