Kosz do magla

 

Pewnie wielu z nas nawet już nie wie czym był magiel i jak się z niego korzystało, oraz po co. Obecnie magle nie są spotykany, ani w naszych domach, ani jako punkty usługowe. Odeszło się od tego wszystkiego zupełnie, a może szkoda, bo to była naprawdę fajna tradycja i ciekawy proces, choć współcześnie też możemy spotkać odpowiedniki magla, a działają podobnie, efekt tym bardziej jest ten sam.

Magiel wyprasuje wszystkie

duże kosze do maglaMagiel to nic innego, jak taka wielka maszyna do prasowania dużych powierzchni. Mowa tu o pościeli, o kołdrach, narzutach, zasłonach, firankach, obrusach, ręcznikach, itp, czyli o wszystkim tym, co ma dużą powierzchnię i ciężko byłoby wyprasować to jedynie na desce do prasowania. Aby ułatwić sobie życie takie wielkie powierzchnie można wyprasować właśnie w maglu, a kosze do magla przydadzą się na przechowywanie tychże materiałów. Takie kosze muszą być naprawdę duże, skoro ma się do nich zmieścić dużo tkanin o dużych rozmiarach. Jak sami widzimy, to wszystko musi być w tym wypadku duże, bo i duże powierzchnie do prasowania i duże maglownice, oraz dusze kosze na bieliznę i inne tkaniny. Pomimo, że magiel nie jest już tak popularny, to przecież nadal mamy ręczniki, pościele, czy obrusy i nadal z nich korzystamy, nadal musimy je prać, a w efekcie również prasować, więc duże kosze do magla przydadzą się nam jeszcze zapewne i wcale nie są takim przeżytkiem, jak potocznie można myśleć.

Najważniejsze w przypadku maglowania jest to, aby wyprasowane tkaniny nie pogniotły się ponownie, aby wyglądały ładnie, aby się nie zakurzyły i nie pobrudziły, zanim ponownie trafia w swoje docelowe miejsca i dlatego warto zainwestować w taki duży kosz do ich przetrzymywania, żeby wszystko mogło w efekcie wyglądał ładnie, świeżo i czysto.

 

Opublikowano w Dom