czarter jachtów - Moj-rejs.pl

Czarter jachtów i koszty z nim związane

Ile będzie nas kosztować wakacyjna wyprawa jachtem po polskich jeziorach? Koszt wynajmu zależy oczywiście od standardu danej łodzi. To bardzo komfortowa sytuacja, bo koszty możemy dopasować do naszych możliwości. Ostatecznie czarter łodzi okazuje się rozrywką opłacalną i wcale nie tak drogą, jakby się mogło na pierwszy rzut okaz wydawać.

Czarter jachtów – Moj-rejs.pl to najtańszy sposób na wynajem sprzętu wodnego

Uzależnione jest to także od dodczarter jachtów - Moj-rejs.platków za które chcemy bądź nie zapłacić. Możemy życzyć sobie mniejszego bądź większego luksusu. Z drugiej strony – można też liczyć na zniżki. Dotyczą one po pierwsze stałych klientów oraz sytuacji, w której ktoś wynajmuje więcej niż jedną łódź. Zniżki są też często związane z okresem zawodów lub „zlotów” żeglarskich. Poza tym, czarter jachtów – Moj-rejs.pl kosztuje tym mniej, na im dłuższy okres czasu go dokonujemy. Zniżki otrzymują również pewne grupy ludzi: studenci, żeglarze zawodowi, wspomniani stali klienci.
Są okresy w sezonie, gdy czarter jest wyjątkowo drogi i gdy większość oferowanych zniżek jest zawieszona. Jest to przede wszystkim czas tak zwanych długich weekendów i dni świątecznych przypadających na okres wakacji. Koszty wynajmu można obniżyć rezerwując usługę z dużym wyprzedzeniem oraz korzystając z usług Last Minute. W wypadku wynajmu łodzi przez duże wyprzedzenie rozumie się klika miesięcy, do pół roku. Oczywiście poza sezonem koszty również ulegają obniżeniu. Do tego im dłuższy czas wynajmu, tym niższa jego cena. Cena wynajmu konkretnej łodzi zależy od jej standardów: większe, nowsze i bardziej luksusowe, będą oczywiście droższe.

Tańsze są również łodzie do spokojniejszej żeglugi. Te z mocnymi silnikami, którymi można pływać szybciej i zwrotniej są oczywiście proporcjonalnie droższe. Więcej zapłacimy również wtedy, gdy liczy się dla nas marka samej łodzi. Nie ma to znaczenia dla laików, ale specjaliści zadbają o to, by dysponować łodzią ze znanej stoczni. Łódź można oczywiście również kupić. Tygodniowy czarter łodzi waha się w sezonie od 3 do 20 tysięcy euro. Koszt wynajmu łodzi luksusowych to już zawrotne ceny: od kliku, aż do 100 tysięcy euro za dzień.