Kurs operatorów żurawi

Wielu naszych pracowników zadeklarowało chęć poszerzania umiejętności zawodowych, i kwalifikacji operatora maszyn ciężkich. Z racji iż coraz więcej projektów wymagało zastosowania takich maszyn, postanowiliśmy pomóc naszym pracownikom w rozwijaniu kwalifikacji, i wysłać ich na kursy specjalistyczne, fundowane przez firmę.

Szkolenie operatora żurawia wielotonowego

kurs na operatora żurawia bydgoszczNajpopularniejszym i najbardziej pożądanym szkoleniem był kurs operatorów żurawi budowlanych. Takie maszyny były przez nas wykorzystywane coraz częściej, a tylko kilku pracowników miało kwalifikacje by sterować nimi na placu budowy, więc owy kurs był bardzo potrzebny również ze względu na brak personelu do obsługi maszyn. Ośrodek szkoleniowy z którym współpracowaliśmy od dawna organizował bardzo ekstensywny kurs na operatora żurawia Bydgoszcz nie był wcale daleko od miejsca obecnego projektu, więc pracownicy mogli bez problemu dojechać na kurs, który odbywał się w stałym trybie. W razie potrzeby mogliśmy również zorganizować transport, z czego wielu pracowników skorzystało. Kurs obejmował bowiem zarówno praktyczne jak i teoretyczne szkolenie obsługi żurawia budowlanego, a w programie znajdowały się sekcje poświęcone zarówno metodom sterowania, jak i zasadom bezpieczeństwa podczas pracy, oraz wielu innym zagadnieniom, które były operatorom niezbędne. W programie omawiano również różne typy żurawi, i różnice pomiędzy nimi.

Co więcej, praktyczne części szkoleń przeprowadzane były na placach budowy z użyciem maszyn ciężkich, i doskonale przygotowywały pracowników do wykonywania zadań z użyciem dużego żurawia. Kursy nie trwały długo, gdyż w trybie stałym odbywały się tylko dwa tygodnie, przez cztery godziny dziennie, więc nie udział nie zakłócał nadmiernie pracy załogi.