Ładne baldachim dziecięcy

Sen dla dziecka jest bardzo ważną częścią doby, ponieważ właśnie wtedy najszybciej rośnie, przyswaja nowe informacje i regeneruje siły. Dlatego warunki w jakich będzie spało, muszą być odpowiednio dostosowane do jego wymagań.

Po co stosuje się baldachim?

baldachimy dziecięceBez wątpienia urządzanie pokoju dziecka jest jednym z przyjemniejszych zadań dla przyszłych, ale też obecnych rodziców. Trzeba się przy tym kierować  praktycznością i bezpieczeństwem. Na pewno najważniejszym meblem w pokoju każdego malucha jest łóżko, które musi być wyposażone w odpowiednio twardy materac i miękką pościel. Jednak to nie wszystko, ponieważ często przydają się baldachimy dziecięce, które kupimy w wielu sklepach. Ich zadaniem jest przede wszystkim osłona dziecka podczas snu przed nadmiernym światłem, owadami czy nawet hałasem. Baldachimy przeważnie są sprzedawane łącznie ze stelażem, który montuje się na ramie łóżeczka i rozpościera nad główką dziecka. Najczęściej są one wykonane z tiulu, cieniej bawełny czy innego, cienkiego materiału. Jednak w sprzedaży znajdziemy też baldachimy dla starszych dzieci, które są wykonane w formie namiotów, które rozkłada się nad ramą łóżka. Dzięki nimi maluchy mają miejsce, gdzie mogą się schować i czuć komfortowo. Chyba każdy z nas lubił się bawić latarką pod kołdrą, udając, że się jest w namiocie. Teraz dzieci nie muszą udawać, bo mogą mieć prawdziwe namioty w postaci baldachimów obejmujących nawet połowę długości łóżka. Jeżeli chodzi o cenę baldachimu, to jest ona dość mocno zróżnicowana.

Baldachim poza praktyczną funkcją, sprawdzi się także jako oryginalna dekoracja pokoju dziecięcego. Dla niemowląt baldachimy są sprzedawane oddzielnie albo w zestawie z pościelą i ochraniaczami do łóżeczka ze szczebelkami. Są dostępne w wielu kolorach, zatem każdy znajdzie model idealny dla swojego malucha.