Ładne podłogi betonowe

Mieszanki cementowe to jeden z najlepszych i najczęściej stosowanych surowców do produkcji rozmaitych elementów wykończeniowych. Warto rozważyć wykonanie posadzki betonowej bardzo odpornej na uszkodzenia mechaniczne i atrakcyjnej wizualnie. Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie uniwersalne dotyczące nie tylko stylu industrialnego.

Betonowa posadzka do każdego wnętrza

posadzki betonowe dekoracyjneNowoczesne posadzki betonowe dekoracyjne to wyśmienita alternatywa dla innych znanych technologii wykonywania podłóg. Wielu osobom może się wydawać, że posadzki z betonu są ciężkie i mogą zagrozić konstrukcji budynku. Nie jest to prawdą gdyż ich ciężar jest porównywalny do posadzki wykonanej z glazury. Posadzki betonowe tworzą jednolitą, równą powierzchnię łatwą do utrzymania w czystości. Można je wylewać na systemach ogrzewania podłogowego dzięki czemu posadzka będzie przyjemnie ciepła. Szybkim sposobem budowy betonowej posadzki jest zastosowanie gotowych płyt betonowych lecz z całą pewnością nie uzyskamy tak dobrego efektu jak w przypadku wylewki. Poza tym w połączeniach między płytami mogą rozwijać się grzyby i inne alergeny. Dekoracyjny charakter posadzka betonowa uzyskuje dzięki dodatkom barwników i kruszyw mineralnych. Doświadczone ekipy potrafią uzyskać każdy efekt kolorystyczny i tylko takim ludziom należy powierzać wykonanie betonowych posadzek gdyż łatwo tu o błąd. Wyschniętą wylewkę betonową należy wyszlifować i wypolerować by nadać jej odpowiedni połysk. Można ograniczyć intensywność tych zabiegów i pozostawić posadzkę w postaci matowej.

Jedną z najlepszych i najdroższych technik wykonania betonowej posadzki jest zastosowanie mikrobetonu, który można nakładać na dowolną powierzchnię. Warstwa jest bardzo cienka i wytrzymała. Posadzki z wylewek betonowych należy odpowiednio zabezpieczyć przed wilgocią i możliwymi zaplamieniami.