uprząż do sidemount

Lecimy do Walencji

Jeżeli turystom znudzą się już wojaże na hiszpańskich wyspach. Nie będą chcieli już opalać się na plaży, czy balować w dyskotekach, a nawet rzucą w kąt swoje akcesoria do nurkowania i uprząż do sidemount, bo i tym będą już zmęczenie, to warto im będzie polecić wycieczkę krajoznawczą, na której z pewnością odpoczną, a na dodatek poznają odrobinę historii Hiszpanii. O czym mowa?

Uprząż do sidemount jest niezbędna podczas nurkowania

Oczywiście o wycieczce duprząż do sidemounto Walencji. Walencja to bardzo malowniczo położone miasto. Jak się okazuje jest trzecim hiszpańskim miastem, co do wielkości po Madrycie i Barcelonie. Walencja najczęściej wybierana jest przez turystów tylko dlatego, że tutaj są bardzo łagodne zimy i długie gorące lata. Można więc zarówno zimą, jak i gorącym latem spacerować sobie leniwie po jej najmniejszych uliczkach i napawać się jej pięknem.
Jest ona również dobrym miejscem dla romantyków, którzy chcą się oświadczyć ukochanej. To miasto jest idealne na tego typu ruch. Paryż, choć to miasto zakochanych, przy Walencji się chowa. Do bardzo ciekawych miejsc, które w Walencji są warte obejrzenia jest Muzeum Sztuk Pięknych. Warta zobaczenia jest również przepiękna katedra. Do Walencji bardzo często turyści z całego świata wybierają się ze względu na Grand Prix Europy Formuły 1, który rozgrywany jest w tym mieście od 2008 roku. Tor wyścigowy Formuły 1 to przede wszystkim piękne uliczki Walencji i jest to jedyny na świecie tor, którego spora część biegnie nad morzem. Oczywiście nie wszystkie uliczki są do wyścigu wykorzystywane, jednak turyści mogą na większości z nic zobaczyć bolid. Turyści, którzy mają zamiar wybrać się do Walencji muszą wiedzieć, że właśnie w tym miejscu będą mogli skosztować przepysznej potrawy jaką jest Paella Valenciana. Jest to jedna z najsłynniejszych hiszpańskich potraw.

Gdybyśmy jednak, po całodziennych romantycznych spacerach, chcieli trochę się rozerwać, to koniecznie musimy się udać do El Carmen – starej dzielnicy w pobliżu bazyliki, która uchodzi w tym mieście za te, która jest odpowiedzialna za intensywne życie nocne.