Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu jest to kłopot, z którym boryka się coraz większa liczba osób. Najczęściej dopada kobiety po menopauzie, ale również mężczyźni często mają do czynienia z tym wstydliwym problemem. Często ze względu na zbyt duże poczucie wstydu nie konsultujemy się z lekarzem z powodu nieprzyjemnych dolegliwości. Skutkuje to tym, że nie podejmujemy się leczenia, co może doprowadzić do rozwoju choroby. 

Jak leczyć nietrzymanie moczu? 

leczenie nietrzymania moczu BydgoszczWysiłkowe nietrzymanie moczu charakteryzuje się częstym popuszczaniem moczu wskutek np. kaszlu czy wysiłku fizycznego. Postępuje z wiekiem i dopada najczęściej osoby otyłe, pracujące fizycznie, palące czy kobiety w okresie pomenopauzalnym. Niestety często bagatelizujemy takiego typu problemy, nie udajemy się z nimi do lekarza oraz ich nie leczymy. Aby pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości koniecznie musimy podjąć leczenie, które zależy od poziomu ich zaawansowania. Istnieje wiele metod, które pomogą nam w pozbyciu się kłopotu tj. antybiotykoterapia, fizjoterapia czy też zabieg operacyjny. Najlepszym sposobem w przypadku chorej kobiety będą odpowiednie ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie dna miednicy dzięki czemu dolegliwości całkowicie znikną i nie będą nawracały. Zabiegi chirurgiczne przeznaczone są jedynie dla osób, które posiadają III stopień nietrzymania moczu, którego ciężko jest już wyleczyć sposobem farmakologicznym czy rehabilitacją. Dzięki powyższym metodom leczenie nietrzymania moczu bydgoszcz jest możliwe pod warunkiem, że w odpowiedniej porze zgłosimy się z nim do lekarza. Musimy o tym pamiętać, ponieważ choroba może rozwinąć się bardzo szybko i być trudna do wyleczenia. 

Ze względu na duży opór i niechęć rozmowy o problemie niestety większość z nas w ogóle nie podejmuje się leczenia nietrzymania moczu. Jest to duży błąd, ponieważ dolegliwości rosną w przerażająco szybkim tempie, a im później zdecydujemy się na diagnostykę tym ciężej nam będzie się go pozbyć. Musimy pamiętać, że odpowiednia leczenie jest jedyną drogą do zdrowia.