Łóżka z siłownikami umożliwiającymi sterowanie

 

Wybierając łóżko dla osoby chorej, która wymaga codziennej opieki i rehabilitacji, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych czynników. Pierwszym z nich jest to, ile siłowników posiada łóżko. Dobre łóżka mają zazwyczaj cztery siłowniki, które umożliwiają profesjonalne sterowanie.

Łóżko rehabilitacyjne a pozycja Trendelenburga

łóżko medyczne - sklep internetowyDzięki siłownikom możliwe jest nie tylko dostosowanie wysokości łóżka, ale również kąta nachylenia poszczególnych jego części. Siłowniki bardzo często umieszczane są na obu końcach łóżka. To z kolei daje możliwość zmieniania wysokości na poziomie od 40 do nawet 80 cm. Niektóre z siłowników montowane są również pod leżem. Dzięki nim można wyprofilować część udową oraz część zagłówkową. Takie modele łóżek medycznych umożliwiają przyjęcie pozycji Trendelenburga, a także pozycji jej przeciwstawnej. Tego typu łóżko medyczne – sklep internetowy to na pewno bardzo dobry wybór. Aby zmienić pozycję łóżka, wystarczy skorzystać z bardzo łatwego w obsłudze pilota. Oczywiście dotyczy to tych łóżek, które są sterowane elektrycznie. System regulacji łóżek rehabilitacyjnych jest bardzo rozbudowany, a to wszystko dzięki siłownikom. To sprawia, że pacjent może przyjmować dogodną pozycję. Konstrukcja łóżka powinna być taka, by możliwe było jego złożenie. Dzięki temu możliwy jest łatwy transport łóżka. Jeśli ktoś zastanawia się nad tym, ile kosztuje tego typu łóżko, to musi spodziewać się kwoty kilku tysięcy złotych – zwłaszcza jeśli chodzi o łóżko elektryczne sterowane pilotem.

Takie łóżko kosztuje zazwyczaj ok. 3 tysięcy. Niektórzy decydują się na zakup łóżek używanych, ale zdecydowanie lepiej jest wydać nieco więcej, ale mieć pewność, że łóżko jest nowe, ma gwarancję i na pewno będzie służyć jeszcze przez wiele lat. Warto zapoznać się z dostępnymi modelami w sieci.