Miesięczny czynsz za długoterminowy wynajem samochodu

Dla małych i średnich przedsiębiorstw zakup nowych samochodów dostawczych to duży wydatek. Można jednak skorzystać z innych opcji. Jedną z nich jest wypożyczenie samochodów krótko i długoterminowe. Jest to rozwiązanie znacznie tańsze.

Wynajem samochodów dostawczych dla przedsiębiorstw

wypożyczalnia samochodów dostawczych z gdańskaJeśli samochód nie będzie intensywnie eksploatowany, wynajem samochodu to bardzo dobry pomysł. Trzeba jednak pamiętać o tym, że samochód dostawczy musi być zwrócony po zakończeniu czasu umowy wynajmu. Kiedy kończy się umowa, wypożyczalnia wykonuje szczegółowy przegląd samochodu dostawczego. Za wszelkie uszkodzenia odpowiedzialność ponosi klient, w związku z czym należy o samochód dbać. Najczęściej z wypożyczenia samochodu dostawczego korzystają firmy, które i tak mają własną flotę, ale potrzebują dodatkowych urządzeń. Opcję wynajmu oferuje np. wypożyczalnia samochodów dostawczych z gdańska – najczęściej samochód wypożyczany jest na okres od kilku miesięcy do jednego roku. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż leasing. Opłata miesięczna za wynajem długoterminowy jest niższa niż rata leasingowa. Dlatego leasing jest coraz mniej popularny i coraz częściej zastępuje go opcja wypożyczenia samochodu dostawczego. Można też wypożyczać samochody osobowe – wszystko zależy od potrzeb klienta. Jest wiele wypożyczalni, które oprócz samego wynajmu samochodu, oferują też inne usługi. Wśród nich warto wyróżnić darmowy serwis wynajętego samochodu.

To bardzo ważne i trzeba zwrócić uwagę na to, czy taki zapis widnieje w umowie wypożyczenia. Naprawa samochodu dostawczego może być kosztowna (w zależności od tego, co zostało uszkodzone) i właśnie dlatego lepiej będzie, jeśli opłaty za serwis będą ponoszone przez wypożyczalnię. Warto więc zastanowić się nad wynajmem samochodu – szczególnie w sytuacji, kiedy inne opcje (tj. kredyt) nie wchodzą w grę.