Musiałem zrobić sobie holtera EKG

Jestem pół zawodowym sportowcem. Ostatnio mój klub zlecił mi wykonanie badań okresowych. Byłem pewny, że wszystko będzie w porządku, ale niestety podczas badań dla sportowców lekarz stwierdził, że mogę mieć jakieś problemy z sercem. Dla pewności zlecił mi wykonanie badania holtera EKG. Miałem wykonać badanie i wrócić do niego z wynikami.

Gdzie w Krakowie wykonam holter EKG?

holter ekg krakówPoszukiwania odpowiedniego miejsca do wykonania takiego badania rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: holter ekg kraków i zacząłem przeglądać wyniki. Zależało mi na profesjonalnym i rzetelnym miejscu oraz na tym, aby szybko wykonać zalecone badanie serca. Na szczęście udało mi się znaleźć takie miejsce. Miało bardzo pozytywne komentarze pacjentów. Pacjenci pisali, że w tej klinice kardiologicznej są szybki terminy, a badanie jest bardzo dokładne, ponieważ przeprowadza się je na dziewięcioelektrodowym aparacie, który jest o wiele bardziej dokładny niż standardowy trójelektrodowy aparat. Zadzwoniłem tam i zapisałem się. Już tydzień później udałem się na badanie. Badanie holterem EKG trwa 24 godziny. Jednak w klinice musiałem spędzić tylko chwilę, kiedy podłączano mi aparat. Pielęgniarka przykleiła mi do ciała elektrody, zabandażowała je dla bezpieczeństwa po czym włączyła aparat. Dzień później o tej samej godzinie udałem się na zdjęcie aparatu, po czym od razu dostałem wyniki zapisane na karci pamięci.

Udałem się z tym do mojego lekarza. Takie badanie jest bardzo dokładne i pokazuje dużo więcej parametrów niż zwykłe EKG. Lekarz stwierdził, że na podstawie tego badanie, że mojemu sercu nic nie dolega i zezwolił mi na dalsze wykonywanie sportu. Dzięki temu badaniu dowiedziałem się, że zarówno struktura mojego serca jak i przepływy krwi są bardzo dobre.